Прикордонники затримали на Рівненщині 47 порушників державного кордону в місцях збору диких ягід

Прикордонники затримали на Рівненщині 47 порушників державного кордону в місцях збору диких ягід

Державна прикордонна служба України закликає жителів прикордонних населених пунктів Рокитнівського району Рівненської області в трьох тимчасових місцях "Познань", "Березове" і "Дроздинь" дотримуватися прикордонного законодавства під час збирання чорниці та журавлини (дикоросів) на території білоруського заповідника "Ольманські болота".

— Перетин державного кордону України в цих місцях пропуску місцеві жителі можуть здійснювати щодня з 08:00 до 20:00 лише в пішому порядку або на велосипедах до 15 листопада цього року. На решті ділянок відповідальності Луцького загону громадяни України можуть перетнути державний кордон, у тому числі з метою збирання дикоросів, лише в установленому порядку в пунктах пропуску через державний кордон України, — інформує прес-служба Держприкордонслужби України.

У прикордонвідомстві зазначили, що через неуважність або навмисно (скорочуючи шлях) збирачі дикоросів можуть незаконно потрапити на територію сусідньої Білорусі. Так, від початку сезону збирання дикоросів (із 1 липня) підрозділу Луцького загону повернули з державного кордону понад 1000 осіб, серед яких 200 дітей. Українські та білоруські прикордонники затримали 47 порушників державного кордону, їх притягнули до відповідальності.

Прикордонні служби України та Білорусі нагадують:

— Під час збирання дикоросів забороняється розпалювати вогнища, здійснювати вирубку чагарників та лісу, встановлювати табори і тимчасові укриття, а також залишати побутове сміття. Громадяни, які не виконуватимуть зазначені вимоги або займатимуться іншою діяльністю, окрім збирання дикоросів, притягуватимуться до відповідальності відповідно до чинного законодавства і України, і Республіки Білорусь.

Переглядів: 266
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту