Увага

Телерадіокомпанія "Сфера-ТВ" із квітня 2018 року по січень 2019 року бере участь у проекті «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Окремі думки, висловлені в інформаційних матеріалах, підготовлених в рамках проекту, є особистою позицією авторів телерадіокомпанії та жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу, Інститутут економічних досліджень та політичних консультацій, Європейської правди.

Рівненщина Європейська. У Рівному презентували проекти та можливості співпраці з ЄС (ВІДЕО)

Рівненщина Європейська. У Рівному презентували проекти та можливості співпраці з ЄС (ВІДЕО)

Чим Європа допоможе? У Рівному  в рамках ініціативи Представництва ЄС «Будуймо Європу в Україні» презентували проекти та можливості співпраці з ЄС. У зустрічі взяли участь прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік та чимало активу області.

А Європа продовжує стимулювати Україну до євроінтеграційного розвитку. Зокрема, найближчим часом міжнародні партнери планують зміцнювати допомогу у напрямках розвитку місцевого самоврядування, децентралізації, підтримки бізнесу, туристичної галузі та ініціатив молодого покоління. Не залишає поза увагою Європа енергоефективні технології нашого регіону. Адже на Фонд енергоефективності України ЄС планує виділити 100 мільйонів євро.

Давід Стулік, прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні:

Європейський союз вложив сто мільйонів євро, це десь три мільярди гривень. Ми думаємо, що наступного року ваша країна теж додасть, як мінімум 800 мільйонів гривень для того, щоб кожен громадянин мав можливість взяти низький відсотковий кредит і зменшити споживання енергії . І ми також маємо багато колег, які приїжджають з ЄС і допомагають знаннями, розказують про ці сучасні технології.

Як поєднати процеси впровадження децентралізації та енергоефективності, придумали рівненські експерти. Нині об’єднані громади мають шанси облаштувати своє життя зручно і ефективно.

Юрій Сульжук, експерт у сфері енергоефективності:

— Можна знайти шлях, яким чином відмовитися їм від певного виду послуг, наприклад, від електроенергії, завізши їм проект сонячної електростанції. Так само це може бути закрита система опалення, коли ціле ОТГ відмовляється від газу і переходить на тверде чи рідке паливо. 

Рівненський регіон почав активно використовувати грантову допомогу ЄС лише кілька років тому. Експерти погоджуються, досвіду у просуванні проектів громада має небагато.

Олександр Муран, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції  РОДА:

— Є ентузіазм, але немає знань та досвіду. І тому в минулому і в цьому році ми проводили навчання не лише для держслужбовців, а й активістів, як працювати з фондами ЄС, з програмами. Але прослухати лекцію – це мало. Тре писати, набивати гулі, інакше нічого не буде.

Що ж до фінансування, то лише на втілення концепції програми «U-LEAD з Європою» на наступні роки передбачено суму у 102 мільйони євро. Ця програма відкриває можливості розширення прав та ефективності місцевого самоврядування. Окрім технічної допомоги досить успішно працюють грантові та кредитні програми ЄС. Але європейські експерти наголошують: Україна повинна навчитися дбати про свій стратегічний розвиток у всіх сферах самостійно. Бо Європа може лише допомагати і стимулювати, а не виконувати всю роботу замість нас. 

Переглядів: 410
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту