Апеляційний суд Рівненської області відновив порушені права позивача

Апеляційний суд Рівненської області відновив порушені права позивача

Своїм рішенням суд захистив право власності на цінні папери, емітентом яких є Публічне акціонерне товариство «Сільськогосподарське підприємство «Шубківське»».

29 квітня 2016 року між ТзОВ «Грінт-Плант» та покупцями (фізичними особами) акцій було укладено договори купівлі-продажу цінних паперів, за умовами якого Товариство продало, а покупці придбали їх загальною вартістю 644 305 гривень. Цінні папери було передано в день укладення договору, а оплату відповідачі зобов’язалися здійснити протягом наступних 30 робочих днів. Однак грошові кошти покупці в обумовлений строк не передали, у зв’язку з чим ТзОВ «Грін-Плант» у вересні 2016 року звернулося до суду за захистом своїх порушених прав шляхом розірвання правочинів, визнання права власності, витребування цінних паперів з чужого незаконного володіння та внесення відповідних записів до державного реєстру про їхнє речове право на акції.  

Покупці сплатили кошти за цінні папери тільки в січні 2017 року, однак ТзОВ «Грін-Плант» приймати їх не бажав, повернувши кошти одного з платників на його рахунок. Іншим повернення коштів не відбулося у зв’язку з відсутністю інформації про їхні банківські реквізити. 

26 червня 2017 року Рівненський міський суд відмовив у позові, пославшись на його недоведеність.

Рішення суду першої інстанції представник ТзОВ «Грін-Плант» оскаржив в апеляційному порядку.

10 жовтня 2017 року відбувся розгляд апеляційної скарги.

Скасовуючи рішення місцевого суду, колегія суддів з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Рівненської області виходила того, що внаслідок порушення відповідачами строку оплати акцій Товариству з обмеженою відповідальністю «Грін-Плант»  було завдано шкоди. Оскільки позивач реально розраховував на отримання договірних коштів і мав намір спрямувати їх на розвиток підприємства, яке забезпечує роботою багатьох сільських мешканців.

Таке рішення суду викликало широкий суспільний резонанс. Як результат — сьогодні під стінами Апеляційного суду Рівненської активісти громадської організації «Стоп Корупції» організували акцію протесту та звинуватили суддів у «фактичному узаконенні рейдерського захоплення контрольного пакету акцій агропідприємства», а також у тиску голови суду апеляційної інстанції на прийняття суддями рішень.

Наведені дії принижують авторитет судової влади, є безпідставними припущеннями, що очевидно порушують права суддів, апеляційного суду в цілому, а також безпосередньо голови суду Олега Полюховича, який з 11 вересня 2017 року перебуває у черговій щорічній відпустці. 

Звертаємо увагу, що Апеляційний суд Рівненської області відкритий для спілкування з громадськістю, а також зацікавлений у налагодженні конструктивної співпраці з представниками засобів масової інформації, активістами, громадянами. 

Принагідно нагадуємо, що коментуючи рішення суддів необхідно уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї. Ніхто не повинен ставити під сумнів судові рішення та перешкоджати їх виконанню. У разі незгоди з рішенням суду, особам, які беруть участь у справі, гарантовано право на оскарження судового рішення у порядку та в строки, визначені чинним законодавством.

За повідомленням прес-служби Апеляційного суду Рівненської області.

Переглядів: 746
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту