На Рівненщенні районний центр не хоче об'єднуватися з "бідними" бурштиновими селами

На Рівненщенні районний центр не хоче об'єднуватися з

Інформаційний пункт децентралізації відбувся у віддаленому районному центрі Дубровиця у рамках реалізації Проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (USAID), над яким працює Рівненське РВ АМУ.

Консультанти Проекту поспілкувалися з представниками міста, розяснили основні переваги обєднання громади.

На зустрічі міський голова Богдан Микульський зауважив:

— Обєднання у форматі, який передбачений перспективним планом, нам не підходить. Ми нині працюємо над облаштуванням міста та комфортом для мешканців: ремонтуємо дороги, тротуари, облаштували парк відпочинку, ремонтуємо комунальні заклади. А коли обєднаємося у громаду, нам доведеться чималий ресурс витрачати на бідні села. Нам цього поки не хочеться. Можливо варто змінити перспективний план і обєднатися меншим форматом тільки з прилеглими сільськими радами.

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер переконана, що побоювання небезпідставні, але й про бідні села потрібно потурбуватися.

— Можливо, у цих сіл є інший ресурс, який компенсує відсутність коштів, наприклад, земля, водойми, люди. Головне — знайти порозуміння між сусідами, — зауважила Людмила Кушнер.

Консультанти Проекту порадили не відкидати об’єднання громади, і, можливо, провести нові громадські слухання, аби почути думки людей, та їх бачення щодо спільного майбутнього.

За повідомленням проекту ПУЛЬС (USAID) Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.

Переглядів: 317
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту