+380673870816 +380673870816

100 порушень знайшли рівненські наглядовці на ДП "Володимирецьке лісове господарство"

Дотримання вимог з охорони праці та промислової безпеки в ДП «Володимирецьке лісове господарство» проінспектували фахівці Управління Держпраці у Рівненській області.

До складу найбільшого лісгоспу України входять 16 лісництв, 2 лісопромислові комплекси, 2 автотранспортних цехи, 2 ремонтно-механічні майстерні, 2 нижні склади на залізничних станціях Антонівка та Рафалівка, цехи переробки деревини. Підприємство охоплює 88300 га поліської частини Рівненщини. Колектив із 350 чоловік щорічно на площі 3500 га проводить планові рубки, формування і оздоровлення лісу. При цьому заготовлюється 49 тис. кбм деревини. Обсяг заготівлі деревини від рубок головного користування досягає 59 тис. кбм деревини. 

Комісія під головуванням начальника Управління Юрія Наконечного зробила за результатами перевірки висновок, що на підприємстві приділяють велику увагу дотриманню нормативно-правових актів з охорони праці, але є ще низка організаційних та технологічних недоліків. Виявлені порушення фахівці виклали в обов’язковому до виконання приписі.

Серед них – відсутність деяких дозвільних документів, зокрема, дозволу на виконання робіт підвищеної_небезпеки, в тому числі зварювальні, зберігання балонів та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, в тому числі посудини, що працюють під тиском; дозволу на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж понад 1000 В. 

Фахівці вказали на порушення у виробничих підрозділах: під час виконання лісосічних робіт експлуатується звалювальна вилка з несправностями; на верхньому складі відсутня підштабельна основа з колодок-підкладок. Вздовж стежок, трелювальних волоків і доріг, які проходять через небезпечну зону звалювання дерев, шляхів переходу працівників з пасіки в пасіку не встановлені переносні заборонні знаки.

Виявлено низку порушень в частині дотримання «Настанови з улаштування наземних рейкових колій вантажопідіймальних кранів»: відхилення рейкових колій кранів від проектного положення перевищують гранично допустимі величини; пошкоджене захисне заземлення (обірвані 2 металеві зв’язки) в стиках рейок рейкової колії крана. Деякі недоліки стосуються «Правил охорони праці при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт», зокрема, допущена робота кранів КК-0-12,5 та ККС-10-32 з несправностями.

Фахівці Управління вказали також на порушення «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Серед них: особа, відповідальна за #електрогосподарство, не пройшла навчання з питань технічної експлуатації електроустановок (періодичне навчання не рідше одного разу на три роки; відсутні паспорти на заземлювальні пристрої; не проведено опосвідчення стану безпеки електроустановок підприємства; незадовільний стан вхідних дверей силових трансформаторів ЗТП-222 (не забезпечене щільне прилягання стулок дверей, можливість проникнення тварин); зварювальні трансформатори не пройшли періодичне вимірюванняя опору ізоляції обмоток

Загалом наглядовці виявили 100 порушень, які детально проаналізували під час підсумкової наради. Їх усунення та недопущення у подальшому – це вимога, яка спрямована на збереження життя та здоров’я працівників.

Про це інформує Управління Держпраці у Рівненській області.

Схожі статті