+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили проблеми з якими найчастіше зіштовхуються представники ОСББ

Про проблеми з якими найчастіше зіштовхуються представники Об’єднань багатоквартирних будинків Рівного, їх причини та можливі наслідки обговорили під час прес-конференції на тему: "Подвійні стандарти влади у житлово-комунальній сфері" організованою Громадянською мережею "ОПОРА". 

ОСББ не повинні сплачувати податок на прибуток та ПДВ, вони можуть самостійно обирати окремих постачальників послуг з вивезення сміття, обслуговування ліфтів, сантехніки тощо, мінімізувати витрати на утримання апарату управління та відшкодовувати частину своїх витрат за рахунок доходів від наданого в оренду майна. Мешканці об’єднань мають можливість планувати та контролювати витрачання своїх коштів. Втім, насправді все відбувається трохи інакше.

Іван Фатич, голова ОСББ "Дружба":

- От закон говорить, що ПДВ ОСББ платити не повинно, а ми ж платимо. От ліфти, до прикладу, "Арм-Еко", у них написано, що тариф такий-то, в тому числі ПДВ стільки-то, і ОСББ платить ту цифру, що там стоїть. Я не розумію чого ми платимо. Я думаю, потрібно щоб влада вмішалася, щоб їх звільняли від сплати ПДВ, хто обслуговує ОСББ.

Керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Зураб Кантарія пояснює це тим, що монополісти, які зазвичай і надають мешканцям комунальні послуги, без уваги влади та суспільства починають просто заробляти гроші. Адже у багатьох випадках у них немає конкурентів. Якби такі були, то у мешканців було б право вибору.

Зураб Кантарія, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА":

- Якщо не буде цих монополій, відповідно люди будуть обирати у кого замовити певні послуги, тоді це все вирішуватись буде. Буде певна конкуренція і вона буде призводити до того, що будуть здешевлення тарифів. Тому там, де є монополії, вони повинні чітко контролюватися з боку держави.

Проблем з монополістами в ОСББ "Учитель" немає. Втім на часі їм необхідна допомога на переоблаштування електромережі будинку. Голова об’єднання розповів, що у багатоповерхівки є один загальний лічильник, який обраховує усю електроенергію, що надходить у будинок. Втім, мешканці сплачують кожен по своєму власному лічильнику.

Надія Горецька, голова ОСББ "Учитель":

- Зараз я здаю звіт до Обленерго і я здаю загальну електроенергію по-одному лічильнику на який іде уся електроенергія, яка надходить на наш будинок і на цей показник нараховується не до 150 кіловат, як для населення, а як для населеного пункту по нуль тридцять шість сорок вісім. Це виходить за один місцяць 8 тисяч, а зимою біля 9 тисяч. 

Таким чином мешканці переплачують. Пані Надія вже навіть знає, як вийти із ситуації: необхідно встановити новий лічильник, який розмежував би місця загального користування і користування мешканців. Втім, необхідно як мінімум 50 тисяч гривень. А на це немає зайвих коштів, адже нині у них триває утеплення будинку. Це питання можна вирішити на місцевому рівні, як тільки з’являться гроші.

Наразі опорівці займаються питанням загальнодержавного рівня. Вони планують звернутись до Верховної Ради з проханням не допустити прийняття законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Зураб Кантарія, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА":

- Він не сприятиме тому, що люди будуть створювати ОСББ. Це певне закріпачення управляючими кампаніями тих будинків, в яких створені ОСББ, для того, щоб знову ж викачувати більше грошей і вони нічого не зможуть вдіятиАдже відсутнє в законопроекті саме формулювання самостійного управління будинком ОСББ. Якщо вони не хочуть, щоб ними керувала управляюча компанія.

У разі, якщо це не дасть результату, і все ж цей законопроект приймуть у другому читанні, представники Громадянської мережі "ОПОРА" проситимуть Президента накласти вето.

Схожі статті