+380673870816 +380673870816

"Горіла" Рівненська АЕС — протиаварійні тренування рятувальників

04-05 жовтня на Рівненській АЕС проведено планове протиаварійне тренування на тему: «Комунальна аварія, яка виникла внаслідок надзвичайної метеорологічної ситуації в районі розміщення АЕС, і призвела до виходу з ладу системи основного та резервного електропостачання енергоблоку №3 ВП РАЕС та відмови систем охолодження ядерного реактора».

Протиаварійні тренування проводяться раз на три роки на кожній АЕС України. Основними завданнями даних тренувань було удосконалення практичних навиків оперативного персоналу, щодо виявлення і класифікації аварії, приведення органів управління, сил та засобів в готовність до дій з локалізації і ліквідації аварійної ситуації. А також відпрацювання практичних навиків організації і порядку проведення заходів протирадіаційного захисту персоналу, населення та навколишнього середовища і забезпечення функціонування системи оповіщення, зв’язку та інформаційного обміну в ході локалізації і ліквідації аварії.

DSC_9160.JPG

З метою локалізації умовних аварійних ситуацій на РАЕС згідно аварійних планів до тренувань були залучені керівний склад та персонал структурних підрозділів електростанції, кризових центрів та аварійних формувань РАЕС, інших АЕС України, представники місцевих і регіональних органів влади, а також підрозділи 2 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Рівненській області з охорони об’єктів.

DSC_9274.JPG

Зокрема? 4 жовтня e ході проведення навчань, підрозділами ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області (22 ДПРЧ, 23 ДПРЧ) було ліквідовано умовну пожежу, яка виникла в приміщенні критого розподільчого пристрою енергоблоку №2. Ситуація ускладнювалась тим, що умовною пожежею було охоплено кабелі та електричні збірки на площі 216м² , також в результаті пожежі в приміщенні виникла висока температура і сильне задимлення. Але завдяки кваліфікованим діям рятувальників небезпечну подію вдалося оперативно ліквідувати. На гасіння умовної пожежі було подано 3-ри ствола РСКЗ-70 в складі ланок ГДЗС.

DSC_9297.JPG

Одразу після ліквідації першої умовної пожежі на пульт зв’язку ДПРЗ-2 надходить повідомлення від начальника зміни станції про пожежу в будівлі центрального щита управління, а також про підвищений радіаційний фон. При прибутті на місце надзвичайної ситуації, в ході розвідки виявилось, що горить частина будівлі площею 50м² , а в результаті пожежі відбувся обвал бетонних конструкцій та виявлено одного потерпілого. Одночасно з ліквідацією умовної пожежі фахівці ДСНС деблокували із затиснених конструкцій потерпілого та транспортували його до карети швидкої допомоги.   При проведенні аварійно-рятувальних робіт бійці ДПРЗ-2 застосовували апарати для захисту органів дихання та зору, захисні костюми та прилади радіаційної розвідки,  а для порятунку потерпілого аварійно-рятувальний автомобіль та обладнання.

DSC_9335.JPG

В обох випадках при ліквідації умовних надзвичайних ситуацій, з числа керівного складу та оперативно-кординаційного відділення ДПРЗ-2, створювався  штаб пожежегасіння, з метою визначення вирішального напрямку дій та взаємодії з аварійними групами та бригадами ВП РАЕС.                                  

Загалом при проведенні тренувань було задіяно 7 одиниць пожежної та спеціальної техні­ки та 33 чоловік особового складу. Також працівники ДПРЗ-2 були задіяні для супроводу транспортної колони при евакуації працюючого персоналу об’єкта.

5 жовтня в рамках проведення протиаварійних тренувань на території 22 ДПРЧ ДПРЗ-2 для спостерігачів з інших АЕС України та експертів з Білорусії, Польщі та Нідерландів відбувся показ пожежної та спеціальної техні­ки ДПРЗ-2 та ВП АТЦ (аварійно тренувального центру) та їх технічних можливостей. Також у спортивно-оздоровчому комплексі відбулась демонстрація професійної майстерності підрозділів ДПРЗ-2 у міжнародному форматі FCC (Firefighter Combat Challenge).

Схожі статті