+380673870816 +380673870816

Рівненщина європейська. У Рівному неабияк взялися за впровадження медичної реформи (ВІДЕО)

«Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я». Такий проект за підтримки Європейського Союзу розпочали реалізовувати на Рівненщині. Він спрямований на подолання проблеми спротиву громади та медичної спільноти євроінтеграційним реформам системи охорони здоров’я.

Друге місце за рівнем смертності у Європі. 25% - це працездатне населення. Провал вакцинації. Епідемія туберкульозу та вірусних гепатитів В та С. Ось яка не зовсім втішна картина вимальовується, якщо починати говорити про медицину в Україні. І хоча система охорони здоров’я – це справа внутрішньої політики кожної країни, з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС Україна має зобов’язання у кількох важливих сферах. Місію сприяти виконанню цих зобов’язань та проводити просвітницькі заходи в регіоні взяли на себе активісти благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя».

Юрій Лазаревич, голова правління БО «Мережа 100 відсотків життя»:

— Наша організація бере на себе таку відповідальність саме допомагати популяризувати реформи, які є в охороні здоровя, навчати лікарів, так само підтримувати реформи, які є. Тому, що ви, напевне, вже не раз бачили, що в ЗМІ досить часто навіть стосовно реформи, яку пропонує в.о. міністра Уляна Супрун, досить таки неоднозначні статті.

Незважаючи на всі складнощі, на Рівненщині певні позитивні зрушення у медичній сфері все ж таки є. Зокрема, в області пройшов конкурс на реконструкцію понад трьох десятків амбулаторій, закуплено майже 20 машин швидкої допомоги, придбано необхідне обладнання для первинної та вторинної ланки медико-санітарної допомоги. Нині ж вирішується питання щодо створення Центру громадського здоров’я. Поява таких центрів зумовлена рішенням МОЗу імплементувати регламент ЄС «Про утворення Європейського центру з профілактики та контролю за захворюваннями». Створення єдиної системи громадського здоров’я передбачає і Глава 22 Угоди про асоціацію з ЄС. Рівненський обласний центр громадського здоров’я займатиметься зміцненням здоров’я населення, профілактикою, збільшенням тривалості активного та працездатного віку, популяризацією активного способу життя.

Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров`я РОДА:

— Плануємо відпрацювати програми, які будуть працювати в навчальних закладах. Це починаючи від садочка і закінчуючи інститутом. Там, де великі колективи, там де легше проводити будь-які профілактичні заходи, там, де легше проводити просвітницьку роботу і тому подібне.

Наблизити законодавчі та нормативні акти щодо виробництва, реалізації та реклами тютюнових виробів до норм ЄС, створити мережу епідеміологічного нагляду та контролю за поширенням інфекційних захворювань, наблизити стандарти забору та зберігання крові до європейських, встановити стандарти якості та безпеки донорства. Усе це вимоги Директив ЄС, які  взялась імплементувати Україна. Досягти прискорення проєвропейських змін в системі охорони здоров’я Рівненщини активісти благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» збираються шляхом моніторингу та адвокації впровадження реформ в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Для цього і створений проект «Сприяння інтеграції України в європейські мережі охорони здоров’я».

Схожі статті