+380673870816 +380673870816

Білоруси приїхали на Рівненщину, аби поцікавитися реформами у рибній охороні

Рівненщину відвідали представники Державної інспекції охорони тваринного і рослинного світу при Президентові Республіки Білорусь.

Вони зустрілися з представниками Державного агентства рибного господарства, територіальними агентствами прикордонних областей – Київської, Житомирської, Чернігівської та Волинської. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА. 

Учасники зустрічі обговорили питання збереження рибного господарства, патрулювання водойм, осучаснення правил для рибалок-любителів.

— Наша область багата на водні ресурси. Через територію протікає 161 річка, 130 озер, 12 водосховищ, 300 ставків. Ми маємо багато географічно спільного – кордон, екосистеми. Тому обмін досвідом між Україною та Білорусією може сприяти вдосконаленню заходів в охороні біоресурсів, — зазначив заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір.

Зокрема, білоруська делегація зацікавилася реформами у рибній охороні.

Як повідомив представник Державного агентства рибного господарства України Вадим Литвиненко, зміни у галузі розпочалося з ліквідації рибної інспекції й створенням рибного патруля за аналогом нової поліції. Такі структури працюють вже у 17 областях України, у тому числі й на Рівненщині.

На переконання начальника управління Державного агентства рибного господарства в Рівненській області Сергія Бондара, ефективність роботи рибного патруля очевидна. Адже цього року лише за нерестовий період, що тривав у квітні місяці, ним складено близько 100 протоколів. А це майже вдвічі більше, ніж за рік роботи рибоохоронної інспекції.

Ще одним позитивом у розвитку рибної галузі може стати осучаснення правил любительського спортивного риболовства.

— Правила були складені 20 років назад, коли рибалили лише за допомогою однієї вудки. Зараз рибалки мають сучасне устаткування та відеоапаратуру. У наших сусідів є досвід у розробці нових правил та відповідальності за їх порушення. Так, у Білорусії за браконьєрство законом передбачено позбавлення волі до 5 років з конфіскацією майна, а в нас – це лише штраф у сумі 340 гривень, — підкреслив Сергій Бондар.

На переконання учасників наради, ще одним плюсом для розвитку промислового рибальства та охорони біоресурсів може стати участь України у міжнародних зустрічах, які проводяться за участю Білорусі та Прибалтійських країн – Литви, Латвії та Естонії. Адже це дозволить впровадити європейські стандарти у рибну галузь.

Схожі статті