+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Альтернативні джерела енергії (ВІДЕО)

650 днів без прямих поставок російського газу і поступові кроки до Європейського співтовариства. Так, у Рівному вже втретє відбулася тематична виставка під назвою «Сучасність. Енергозбереження. Технології».

У рамках заходу вже традиційно на два дні з'їжджаються представники бізнесу, науковці, дослідники не лише з України, а й із зарубіжжя, аби запропонувати передові технології, які забезпечують значну економію і ресурсів і коштів. Цьогоріч акцентують на альтернативних джерелах енергії. І, очевидно, недарма. Адже Угода мерів, провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, передбачає зобов’язання органів влади нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях з метою зменшення викидів парникових газів. Рівне, як один із підписантів Угоди мерів, на її виконання має План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року. Поновлювальні та альтернативні джерела енергії у переліку заходів із виконання Плану. А згідно з Директивою ЄС від 23 квітня 2009 року всі країни ЄС мають досягти до 2020 р. 20- відсоткової частки енергії, видобутої з відновлюваних джерел, у загальному споживанні енергії. Зобов’язання України не такі рішучі, проте серйозні.

Юрій Снєжкін, член-кореспондент НАН України

Україна взяла на себе зобов’язання у 2020 році отримати 11% від загальних витрат енергії, щоб були відновлювальні джерела енергії. Сьогодні дані не дуже втішні. У нас немає сьогодні статистичних даних, є статистичні дані 2015 року. Вони показують, що ми досягли цифри 4,6%. Ви бачите, нам більше, ніж в 2 рази за цей короткий проміжок часу треба  дійти 11-ти відсотків.

Прогнозувати, чи встигнемо ми досягти 11-ти відсоткової позначки, науковці не поспішають. Проте великі надії у процесі впровадження альтернативної енергетики покладають на бізнесменів. Із запровадженням зеленого тарифу така діяльність може бути вигідною. На ролі бізнесу у розвитку альтернативних джерел енергії наголошує і міський голова Рівного Володимир Хомко.  

Володимир Хомко, міський голова Рівного: 

Держава зараз не має коштів все це оплатити і зекономити, але бізнес має. І тому наша задача зробити так, щоб бізнес свої гроші вклав в наші об’єкти, і ми з вами отримали від цього користь, і ми будемо над цим працювати, щоб бізнес прийшов, вклав гроші в наші об’єкти, а ми всі з цього отримали економію.

У рамках виставки Рівненська ОДА та Укргазбанк підписали Меморандум про співпрацю. Основна ціль Меморандуму - поглиблення співпраці у напрямку зменшення споживання традиційних енергоресурсів і розвиток ринку відновлюваних джерел енергії.

Євгеній Мецгер, заступник голови правління «Укргазбанку»:

Ми хочемо розвивати альтернативну енергетику, малу гідроенергетику, вітрову енергетику. Ми будемо надавати фінансову підтримку комунальним підприємствам для того, щоб якість життя у Рівному та Рівненській області покращувалась в частині поставки тепла, води, і це було більш економно для кожного кінцевого споживача.

У результаті партнерства Рівненщина може вже найближчим часом стати одним із «найзеленіших» регіонів. Адже сьогодні ЕКО-банк та облдержадміністрація розпочали спільний шлях до енергонезалежності краю. Планують спільно впроваджувати кращі практики та європейські стандарти з використання альтернативних джерел енергії. До речі, згідно даних Євростату найбільша частка споживання енергії з альтернативних джерел у Швеції (42,2%), Литві (35,1%), Фінляндії (31%).

Нині на Рівненщині розробляється нова програма енергоефективності на 2018-2025 роки, якою передбачено реалізацію цілого комплексу дій для впровадження проектів «зеленої» енергетики».

Схожі статті