+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. ЄС на реформу регіональної політики в Україні виділив 55 мільйонів євро (ВІДЕО)

«Польський досвід для реформування України» вивчають нині рівняни. Проект під такою назвою об’єднав іноземних партнерів , а саме «Товариство Шукаємо Польщу» та «Фундація Розвитку Місцевої Демократії» та наших активістів — «Волинський ресурсний центр».

Цікаво,що в Україні лише кілька років тому почалося реформування політики регіонального розвитку. І нині державі не вистачає досвіду та розуміння  - який спектр проектів , направлених на інтереси громади, першочергово потрібно виконувати.  Допомагає у цьому європейський досвід та фінансова підтримка. До прикладу, ЄС на реформу регіональної політики виділив 55 млн євро, 23 млн з яких Україна отримала у 2016 році. На 2017 та 2018 роки запланована підтримка по 12,5 млн. євро і ще 2 млн. надійдуть наприкінці контракту. Ці кошти будуть сприяти реалізації трьох завдань державної стратегії регіонального розвитку України до 2020 року, зокрема підвищить конкурентоспроможність регіонів, територіальної соціально – економічної інтеграції та ефективного державного управління.  Окрім фінансової допомоги, ЄС проводить навчання, в рамках  якого ділиться власним досвідом. До прикладу,  у Польщі розповідають, що дуже важливим критерієм реалізації та фінансування того, чи іншого проекту є саме активність громади. Побачити, як це працює на практиці мали можливість  рівняни, тернопільчани та лучани в рамках проекту «Польський досвід для реформування України».  Зокрема, своїми напрацюваннями ділилося  Підляське воєводство. Туди українська делегація поїхала  у липні.

Василь Кашевський, президент ГО «Волинський ресурсний центр»:

— Найбільше враження на нас справили проекти у сфері розвитку туризму, малого підприємництва, бізнесу, проекти по роботі з бездомними . Це цілий спектр і багато хто з учасників  делегації  думає над тим, аби щось подібне виконати  у нас.

Представники польської делегації розповідають, громада у житті місцевого самоврядування грає визначну роль. Наприклад, допомога бездомним – це також її функції, проте за кошти місцевого бюджету. Варто зазначити, що соціальна стабільність і скорочення громадян, які живуть за межею бідності  – це теж одна з основних напрямів розвитку регіональної політики Європи. 

Марта Семенюк, директор Фундації Розвитку Місцевої демократії:

— Це працює в такому механізмі -  міська влада оголошує конкурс, громадські організації готують проектні заявки, виграють конкурс реалізовують свій проект ,отримують фінансування ) стик ( Важливо розуміти, що тут є конкурентне середовище і є різні організації, між якими вибудовуються партнерські стосунки, завдяки їм вдається максимально ефективно надавати послуги опіки за бездомними.

Що стосується туризму – це також невід’ємний елемент ефективного  регіонального та економічного  розвитку. У розбудові інфраструктури  польські громадські організації відіграють  величезну роль.

Марта Семенюк, директор Фундації Розвитку Місцевої демократії:

— Якщо в певній місцевості існує потреба  - бракує місць для ночівлі туристів, чи забезпечення харчуванням мандрівників, то одна організація може підготувати проект, збудувати таку інфраструктуру і з цим можуть користуватися усі, хто надає туристичні послуги. Від цього виграють усі.  

Тим часом на Рівненщині вже реалізовано кілька проектів за  фінансової підтримки ЄС, наданої на регіональну політику.  Ініціативи спрямовані на розвиток сільського зеленого та екологічного туризму, покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки, розбудову сільськогосподарської діяльності на Володимиреччині. І якщо Україна до 2020 року,має виконати ряд забов’язань щодо реформування регіональної політики на які і отримує фінансування від ЄС. То у самому Євросоюзі, плани ще амбітніші. За 2,5 роки що лишились країнам-членами союзу потрібно суттєво скоротити кількість безробітних та підняти рівень життя місцевого населення , починаючи від освіти і закінчуючи екологією. А відповідно,на свому подальшому євроінтеграціному шляху,Україні буде в кого переймати досвід.

 

 

Схожі статті