+380673870816 +380673870816

Якщо аварія на РАЕС: у зону радіоактивного забруднення можуть потрапити 100 тисяч мешканців Рівненщини

Рятувальники Рівненщини навчають населення, як діяти у разі радіаційної аварії на ВП «Рівненська атомна електростанція». Для цього працівники ГУ ДСНС України організували семінар, який відбувся у селі Заболоття Володимирецького району.

Населений пункт був обраний не випадково, адже він найближче розташований Рівненської АЕС та у разі виникнення радіаційної аварії підлягає негайній евакуації.

Участь у семінарі взяли представники Сарненського, Костопільського, Володимирецького районів та міста Вараш, чиї території знаходяться в 30-ти кілометровій зоні спостереження Рівненської атомної електростанції.

— Сьогодні наша країна живе у досить непростий час. І питання забезпечення безпеки населення і об’єктів життєдіяльності є вкрай актуальним. Тому бажаю всім плідної роботи з метою покращення знань у сфері цивільного захисту, — зазначив голова Володимирецької райдержадміністрації Володимир Хоружий.

У свою чергу, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик наголосив присутнім, що у разі аварії на ВП «Рівненська АЕС» з викидом радіоактивних речовин в зону забруднення можуть потрапити місто Вараш та 62 населених пункта Володимирецького, Костопільського та Сарненського районів із загальною чисельністю населення понад 100 тисяч осіб.

— Також в зону забруднення попадає відрізок автошляху Київ – Ковель довжиною близько 50 км та до 55 км залізниці на ділянці Сарни – Вараш. Матеріальні збитки від такої аварії оцінюватимуться у сотні мільйонів гривень, не кажучи вже про шкоду для здоров’я людей та екологічні проблеми на десятки років. Тому навчання населення порядку дій у разі радіаційної загрози у рівненських рятувальників стоїть на першому місці, — відмітив полковник Олександр Мохрик.

Далі перед учасниками семінару виступив представник Рівненської АЕС, який розповів характеристику атомної електростанції, заходи безпеки під час її експлуатації та порядок оповіщення органів влади у випадку радіаційної аварії.

З алгоритмом дій населення в разі радіаційної аварії на РАЕС відповідно до рівнів небезпеки присутніх детально ознайомив заступник начальника управління організації реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС полковник служби цивільного захисту Іван Жакун. Доповідач також пояснив, що слід робити за сигналом «Увага всім!» та порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту.

У ході семінару також виступили представники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту облдержадміністрації, обласного управління охорони здоров’я та навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності. Фахівці ознайомили присутніх з нормативно-правовим забезпеченням, методикою планування організаційних заходів з оповіщення та евакуації населення, порядком здійснення невідкладних  заходів йодної профілактики серед громадян у разі виникнення радіаційної аварії, організацією роботи збірних і проміжних пунктів евакуації тощо. Для закріплення отриманих знань співробітники ГУ ДСНС продемонстрували учасникам зборів навчальні фільми та вручили методичну документацію, пам’ятки та інструкції щодо порядку дій в разі радіаційної аварії на РАЕС.

По завершенню теоретичної частини всі присутні стали свідками практичного відпрацювання дій працівників Заболоттівської сільської ради по розгортанню та роботі збірного евакуаційного пункту населення.

Вже 20 вересня налогічний семінар пройде у селі Межиріччя на Острожчині для населення Острозького, Здолбунівського і Гощанського районів Рівненської області, що знаходяться в 30-ти кілометровій зоні спостереження Хмельницької атомної електростанції.

 

Схожі статті