+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вшанували загиблих козаків, які полягли у Берестецькій битві

Вшанування пам’яті тисяч українських козаків і селян, які загинули 361 рік тому під Берестечком у битві з польською шляхтою, традиційно тривали впродовж трьох днів, починаючи з 9 п’ятниці після Великодня і по неділю. У ці дні в Національному історико-меморіальному заповіднику "Поле Берестецької битви" усі бажаючі могли ознайомитися як з історією Берестецької битви, так і з козацьким життям, взявши також участь у щорічній панахиді за загиблими. 

Божественну літургію та вселенську панахиду на подвір’ї Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах очолив Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет, у співслужінні 12 єпископів та численного духовенства. Помолитися за душі загиблих воїнів приїхало безліч громадян небайдужих до подвигу українських козаків. Серед них були помітні і відомі громадські та політичні діячі. Олег Тягнибок називає Козацькі могили як таке собі паломництво українців на місце козацької слави.

Олег Тягнибок, лідер ВО "Свобода":

- І кожного разу як українець приїздить на таку святу землю, він відчуває отой зв’язок поколінь між нашими попередниками та теперішнім поколінням, між нашими дітьми і тими, хто прийде після нас. Тому і маємо зберігати Україну і передавати її нашим дітям. І передавати її власне такою, якою її хотіли бачити оті козаки, які загинули на цьому полі.

Сюди треба приїздити,- говорить депутат Рівненської обласної ради Олег Осуховський, аби перейнятися козацьким духом, який дає сили, енергію та наснагу для подальшої боротьби за "українську" Україну.

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, голова РОО ВО "Свобода":

- Дуже приємно, що сьогодні в Берестечко приїхало багато українців і тут сьогодні панує дух наших героїв, які віддали своє життя за Україну, адже тут в 1651 році була одна із найбільших битв, і той дух передається кожному, хто тут побуває.  

Справжніх патріотів цього дня на полі Берестецької битви було чимало. Анатолій Євчук один із них. За паспортом він росіянин, втім у душі – справжній українець. Вже багато років чоловік живе у сусідній державі, але при нагоді завжди вирушає в Україну на місця козацької слави.

Анатолій Євчук, турист із Росії:

- Всім родичам розказуємо як це чудово шанувати пам’ять українських козаків, які у 1651 році билися з військом Яна Казиміра. Я все це розказую, адже скільки тут полягло війська, як вони захищали Україну.

Після завершення панахиди відбулося покладання вінків та квітів до пам’ятника загиблим у Берестецькій битві. Його скульптор зобразив у вигляді двох козаків і селянина, які мужньо захищають хлопчика. Втім цього дня не вистачало доволі популярної нині військово-історичної реконструкції бою. Однак, як стверджують представники обласної влади, це буде, але згодом. 

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Цей недільний захід він прив’язаний до Пасхи. Він є суто релігійний і пов'язаний з Богослужінням, а сама битва відбувалася 28 червня - 10 липня і в цей період ми звісно будемо акцентувати увагу на військово-історичній частині, так як минулого року.

Реконструкція бою запланована на 7 липня. А до цього часу справжні українські козаки готують і перевіряють на справність зброю. Радує те, що кожен, від малого до великого розуміє вагоме значення Берестецької битви в історії України та важливість збереження такої історичної пам’ятки як Козацькі могили.

Аліна, туристка:

- Я сюди приїхала, щоб згадати про козаків.

Ірина Кашталян, рівнянка:

- Ми сьогодні перший раз прийшли разом з дітками, з усією родиною, але маємо в цьому якусь духовну складову. Ми горді за свою країну і хочемо цим пишатися, і вважаємо, що так має зробити кожен українець. Сьогодні кожен українець має бути на Козацьких могилах.

Аби краще познайомитися із козацьким життям, усі хто приїхали на Берестечко цього дня також мали можливість постріляти із лука, викарбувати пам’ятні монети, придбати сувеніри та поласувати стравами української кухні.

Схожі статті