+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Про стан та перспективи реформи державної служби говорили на Рівненщині (ВІДЕО)

Державну службу України взялися реформувати. Її роботу намагаються зробити більш прозорою, відкритою та фінансово привабливою. Для цього при Управлінні Національного агентства України з питань державної служби утворено Центр адаптації державної служби до стандартів ЄС, покликаний до розвитку персоналу державних органів.

А ще прийнятий у 2016 році закон «Про державну службу» та Стратегія реформування державного управління дозволили Україні заручитися фінансовою підтримкою ЄС в рамках проекту "Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні". Відтак, у приміщенні Рівненської облдержадміністрації за круглим столом зібралися держслужбовці, аби обговорити досягнення та перспективи реформи.

Отже, що ми маємо значні перешкоди для кумівства. Адже відповідно до закону України «Про державу службу» на державні посади призначають за результатами конкурсу.

Наталія Некрасова, заступник начальника Міжрегіонального управління НАДС у Волинській та Рівненській областях:

Сьогодні категорія А, тобто голови обласної, районної адіміністрацій. Вони всі проходять конкурс. Сьогодні вже йшлося про те, щоб у якійсь мірі забрати політичне від тих посад, які у нас ідуть на державній службі. Раніше такого не було. Тобто голова ОДА призначався президентом і не проходив жодних конкурсів.

Разом з тим, відповідно до закону «Про державну службу» до держслужбовців ставляться підвищені вимоги. Зокрема, вони мають здобувати сертифікат зі знання української мови. Також обов’язкове заповнення електронної декларації. 

Наталія Некрасова, заступник начальника Міжрегіонального управління НАДС у Волинській та Рівненській областях:

Хочу сказати, що цей закон набагато більший, набагато більше статей у цьому законі. Набагато більше передбачено туті, ніж в тому, який був раніше. Можна сказати, що це такий європейський підхід.

Тим часом реформа державної служби продовжується. Днями  Уряд затвердив низку нормативних актів, що відкривають наступний етап реформи державного управління. Зокрема, в рамках реформи держслужби Уряд розпочинає відкритий конкурс на нові посади в 10 пілотних міністерствах, а також СКМУ, Нацдержслужбі, Національному агентстві електронного урядування. Шукатимуть фахівців з питань реформ.  До таких держслужбовців будуть ставитися інші, більш підвищені вимоги, такі як: володіння англійською мовою, відмінне розуміння своєї сфери. Зарплати передбачені високі, проте конкурсні вимоги жорсткі. Вже з початку вересня фахівців з питань реформ відбиратимуть нові конкурсні комісії.  Побудова професійної державної служби є однією з ключових реформ, передбачених Угодою про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Стратегією сталого розвитку «Україна 2020» та програмою діяльності Кабінету Міністрів України, зазначає завідувач кафедри національної безпеки Національного університету «Острозька академія» Микола Романов. 

Микола Романов, завідувач кафедри національної безпеки Національного університету «Острозька академія»:

Ми йдемо у європейську спільноту. І для того, щоб чинно війти, гарно, щоб наші держслужбовці не відрізнялися за своїм, насамперед, менталітетом, повноваженнями, правами та обов’язками. Законодавство нині адаптоване до законодавства європейського. Можливо, воно нині і важко впроваджується, бо це , як і будь-якого закону — потрібен період адаптації.

Для довідки. Реформа державної служби України проводиться за сприяння Європейського Союзу. У рамках програми ЄС "Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні" вже було надано перший транш 10 мільйонів євро із передбачених 100 мільйонів євро.

 

Схожі статті