+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вже незабаром почнуть працювати добровольчі пожежно-рятувальні дружини (ВІДЕО)

Пожежні європейського рівня. Так, на Рівненщині вже незабаром почнуть працювати добровольчі пожежно-рятувальні дружини. Загоряння, потопи, автопригоди – це вже буде їхня спеціалізація. Подібні формування успішно працюють у європейських країнах. Що ж до України, то Рівненщина стала пілотним проектом. 

Доброволець, рятувальник, медик та пожежник. І все це доволі вдало можна поєднати у одній особі. Зокрема, мова йде про хлопців, які наважилися вступити у добровільну пожежно-рятувальну дружину. Таких сміливців на Рівненщині виявилося майже чотири десятка. 

Тетяна Гончарук, Білокриницький сільський голова:

— Можливість хлопців виконувати функції буде різнобічною. Ми придбаємо автомобіль, який зможе і відкачувати воду на період повені, відкачувати воду на території ради, у нас є чотири автозаправні комплекси. Можемо розчищати сніг. Гасити пожежі. Плюс наше розташування біля траси Киї-Чоп на випадок якоїсь надзвичайної ситуації. 

Село Біла Криниця стало пілотним населеним пунктом, де вирішили заснувати унікальне для нашої країни формування – добровільну пожежно-рятувальну дружину. Навчання відібрані молодики проходили у Польщі. Оскільки, як відомо, там подібні команди вже більше сотні років демонструють свою ефективну роботу. Один із новоспечених українських дружинників 18-річний Михайло Поліщук каже, пішов добровольцем не вагаючись. І вірить в успіх започаткованої справи

Михайло Поліщук:

Сьогодні в Україні немає добровольчих пожежних пунктів, які надавали б першу допомогу. З Рівного поки авто приїде, то наш  автомобіль зможе надати першу допомогу до приїзду професійних рятувальних служб.

У країнах європейського союзу подібні добровольчі угрупування успішно працюють вже давно. Франція, Австрія, Італія, Польща, Німеччина – у всіх цих країнах частка пожежників-добровольців суттєво перевищує частку професійних пожежних. В Європі вони гасять майже п’ятдесят відсотків загорянь, а в Україні ця цифра сягає максимум п’ятьвідсотків. Заступник начальника ГУ ДСНС України в Рівненській області Олександр Мохрик зазначає, вони дуже втішені, що на Рівненщині почне функціонувати таке угрупування. Оскільки,саме з їхньою допомогою більше надзвичайних ситуацій буде попереджено. 

Олександр Мохрик, заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області:

Це для нас перша допомога, тому що наші основні підрозділи знаходяться лише у районних центрах. У сільських населених пунктах немає. Якщо врахувати, що є такі населені пункти, як розташовані на відстані 50-70 км, то переїзд державної пожежної охорони займає тривалий час. У такому разі вогонь може завдати багато лиха.

Окрім своєчасного реагування у разі надзвичайної ситуації, створення подібних добровольчих пожежно-рятувальних дружин  на Рівненщині сприятиме і кращому технічному забезпеченню. От як в Польщі, зазначає Анжей Марчек. 

Анжей Марчек, пожежник з Польщі:

Відповідно до вступу до ЄС ми не мали такого обладнання і рятувального інструмент. Згодом уже були змушені відповідати нормам і правилам Європейського союзу. Таким чином, треба було здобувати нове сучасне обладнання.

Ще кілька днів добровольча пожежно-рятувальна бригада проходитиме навчання і на Рівненщині. Після чого їм вручать відповідні свідоцтва про закінчення курсів.  

Схожі статті