+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Рівненський бізнес готують до ринку ЄС (ВІДЕО)

Євросоюз відкриває кордони не лише для подорожуючих, але й для українського бізнесу. Зареєструвати свою торгову марку європейською – досить певний спосіб стати конкурентоспроможним на закордонних ринках, ризикнути і не втратити.  Про це розповіли рівненським підприємцям під час одноденного семінару з питань виведення товарів на ринки ЄС.

Якщо раніше головним бізнес - партнером  України була Росія, то тепер ринок зовсім змінив вектор свого руху, орієнтація та приціл саме на європейський ринок. Аби допомогти нашим підприємцям не загубитися у перспективах,  експерти бізнесу, економіки та захисту прав інтелектуальної власності наголошували на можливостях, що відкриваються з отриманням патенту європейського відомства. Участь у 4-х годинному інтенсивному навчанні взяло 18 підприємців, усі вони експортують свою продукцію за кордон,  дехто також імпортує.

Юрій Трачук, патентний повірений України:

— Продукція наша завойовує все більші ніші, щоб цей процес був більш продуктивним, ми намагаємося допомагати нашому бізнесу і питаннях інтелектуальної власності, митних кордонів, особливості виходу на ринки європейські.

Захист об’єктів інтелектуальної власності – важливий аспект при виході на ринки ЄС, передбачений Угодою про асоціацію. Адже її рамках Україна та ЄС досягли домовленостей щодо спільних підходів у цих процесах, згідно положень законодавства ЄС, міжнародних практик та конвенцій.  Угода про асоціацію з ЄС передбачає зобов’язання України з питань охорони інтелектуальної власності, в тому числі об’єктів промислової власності, таких як торговельні марки, винаходи, промислові зразки та інше. Про що слід пам’ятати, розповідають експерти.

Наталія Калініченко, адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності:

— Є багато законодавчих особливостей щодо реєстрації, перевірки, судових спорів. Варто звернути увагу і дослідити, провести облік своїх об’єктів інтелектуальної власності та перевірити перед виводом такої продукції, щоб не допустити відповідних порушень.

Окрім того, під час семінару місцеві підприємці дізналися. як отримати Свідоцтво про реєстрацію OHIM - єдине свідоцтво, яке діє на території всіх країн Європейського Союзу. Його видає Європейське патентне відомство, що є наддержавним міжнародним органом ЄС. І така наддержавна реєстрація – це ознака того, що торгова марка визнається всіма країнами – членами Європейського Союзу. Якщо хоча б одна країна відмовила, то реєстрація була б неможлива. Підприємства, сертифіковані OHIM, вже є на Рівненщині. І експерти очікують появи нових.

Спеціалісти з інтелектуальної власності також наголошують, що найперший ризик, із яким може зіштовхнутися підприємець – це те, що товар зупинять вже митному контролі. Тому потрібно бути готовим до ринку Європейського союзу.

Наталія Калініченко, адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності:

— Як захистити? Це в першу чергу звернутися до юристів, провести облік власних об’єктів, законодавства і готуватися до виведення продукції на ринок з усіх фронтів від якості, до оформлення упаковки, яка буде наноситися та індивідуалізувати даного підприємця.

Статистика свідчить, що експорт із Рівненського регіону до країн ЄС збільшився. Ще чотири  роки тому цей показник складав близько третини. Наразі становить – майже 80% товарів. Зростання експорту відбулось завдяки роботі середнього та малого бізнесу, який більш гнучкий у плані переорієнтації на нові ринки збуту. За останні роки експорт до Фінляндії та Словаччини збільшився у 2,3 рази, до Чехії, Румунії, Угорщини та Німеччини – Майже у півтора, до Польщі та Іспанії – зріс на 10 відсотків. Разом з тим, на 75 відсотків скоротилися поставки до Росії та на чверть - до Білорусі. Закордонний ринок цікавить наша продукція найвищої якост. Найбільше експортують солодощі, мінеральні води, алкогольні напої, а також вироби із дерева. 

Схожі статті