+380673870816 +380673870816

Рівненські підприємства переходять на європейські стандарти якості (ВІДЕО)

Це підприємство із виробництва пряно-ароматичної продукції. Воно одне із перших в нашій області, хто не побоявся працювати відповідно до міжнародних стандартів якості та безпечності. 

Алла Котова, головний технолог: 

— Персонал виконує всі вимоги. Ви бачите, як він одягнений — у відповідний санітарний одяг. Ввиконуються процедури дочистки, гігієни, розробленні графіки прибирань, санітарних чисток, мийок. Продукція виготовляється у відповідності до наших власних розроблених технічних умов за гостами ДСТУ і у відповідності до міжнародних стандартів ІСО.

Директор підприємства Віктор Кравчук розповідає: отримати європейський  сертифікат якості та безпечності було нелегко. Оскільки потрібно будувати відповідні приміщення, запроваджувати спеціалізовані режими, привчати персонал до санітарної та гігієнічної дисципліни, всі виробничі процеси мають бути розписані по пунктам і ніхто немає права від них відходити. Та найголовніше – це постійне навчання працівників. Та всі ці зусилля,як виявилося, не були марними. Оскільки, отримання міжнародного сертифікату якості та безпечності ІСО дає можливість вийти за рамки звичайного ринку, і постачати свою продукцію на прилавки великих маркетів. При тому – по всій Україні. І нехай питання експорту до країн ЄС – для цього підприємства поки лише перспектива найближчого майбутнього, українські споживачі уже мають доступ до безпечної та якісної продукції.

Віктор Кравчук, директор ТОВ «Нова-Пак»:

— На внутрішьому ринку дійсно ми маємо перевагу. Зараз ринок наш традиційний базар змінився, а великі, гарні супермаркети — облаштовані, з сервісом. Щороку ми проходимо аудит від цих мереж. І те, що ми зпровадили систему менеджменту безпечності, дозволяє нам вільно без проблем приймати у себе аудиторів і отримувати дуже високий бал за організацію своєї роботи, що, у свою чергу, дозволяє нам вигравати тендери і потрапляти на полички, тобто мати перевагу перед конкурентами, які не мають таких стандартів.

Втім, європейські стандарти якості та безпечності не дають повної гарантії виходу на закордонний ринок. Оскільки, ставлення до України, і зокрема до її виробництв,  —неоднозначне. Потрібен ще час, аби завоювати прихильність європейських споживачів до нашої продукції. Хоча, каже, деяким українським товаровиробникам це вже вдалося. 

Віктор Кравчук, директор ТОВ «Нова-Пак»:

— Все-таки ставлення європейців до України дуже цікаве, як кажуть, знають Шевчека і знають Чорнобиль. Простий приклад. Якби вам запропонували в Зімбабве купити морозиво. Ви як би до цього поставилися? Приблизно так само європеєць ставиться до продукту із України. Але є вже немало підприємств, які вийшли на європейський ринок і які дуже успішно працюють.

Зокрема, на Рівненщині нині більше трьох десятків підприємств вже запровадили міжнародні стандарти безпечності продуктів. Це виробники, які спеціалізуються на виготовленні молочних та кондитерських виробів, м’яса, жирів. Дотримання цих міжнародних стандартів сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції з Рівненщини на світових ринках. Окрім того, відповідно до статті 56 Угоди України з ЄС, наша держава має вживати необхідних заходів з метою поступового досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС т системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС та зобов’язується дотримуватися принципів та практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС. 

Неля Сізова, керівник сектору сертифікації харчової продукції систем управління безпечністю:

— У нас виходить поступове, поетапне запровадження цієї системи. Це і зміна законодавства, наказ міннагрополітики, тобто до кінця цього року підприємства харчового профілю, які займаються переробкою продукції тваринницького походження вже мають запровадити цю систему. І всі інші до вереся 2018 року, тобто  виробництво цукерок, соків, а малі підприємства — до кінця 2019 року. Тобто встановлений час. І ті підприємства, які хочуть, то вже починають її впроваджувати.

Відтак, реформування харчової галузі в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС – саме той момент євроінтеграції, що, в першу чергу, вплине на якість споживання в Україні, а тоді ще й дасть можливість нашим підприємствам освоїти такі популярні світові ринки.

Схожі статті