+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Чи готова Україна боротися з корупцією по-європейськи? (ВІДЕО)

Проінформувати та залучити силу активної громадськості. З такою метою директор Львівського територіального управління  НАБУ Тарас Лопушанський відвідав Рівне. Нагадаємо, минулоріч свою роботу офіційно розпочало Львівське територіальне управління. У структурі, окрім профільних фахівців, працює ще 16 детективів і повноваження львівського центру поширюються на 7 областей західної України. Таким чином наша держава вкотре намагається наблизитися до європейських стандартів, прописаних в Угоді з ЄС. Обидві сторони посилюють двохстороннє, регіональне та міжнародне співробітництво із залученням Європолу. І нині така структура як НАБУ, що покликана боротися із корупцією у великих об’ємах і на верхах, розповідає про результати своєї роботи.

Тарас Лопушанський, директор Львівського територіального управління  НАБУ:

221-у високопосадовцю повідомили про підозру, склали 121 обвинувальний акт. І 111 вже було вироків, але інформацію буде оновлено, бо в мене старіші дані.

Пошуки і викриття тривають, говорять у Львівському НАБУ, але доводити справи до кінця заважає недосконала судова система. Альтернативу бачать лише у створенні антикорупційних судів.

Тарас Лопушанський, директор Львівського територіального управління  НАБУ:

- Є законопроекти про його створення і багато хто критикує ще на стадії проекту. Але давайте говорити конструктивно. Важливо набрати нових людей за духом, щоб вони захотіли щось змінювати в державі, щоб мали принципову позицію.

Про боротьбу з корупцією в найвищому значенні йдеться вже в другій статті Угоди про асоціацію «Разом із повагою до прав і свобод людини та верховенством права вона є одним із основних елементів, на яких базується вся співпраця між Україною та ЄС». Про це також згадується в Розділі другому і третьому. Тому, оскільки Україна є членом Ради Європи, то вже зараз виконує її рекомендації, приводячи законодавство в сфері боротьби з корупцією, у відповідність до європейських стандартів. Але, за останніми соціологічними дослідженнями, Україна не надто прогресує у  цьому процесі, кажуть політологи.

Віталій Лебедюк, політолог:

- В Україні погіршилася ситуація з корупцією. Тут є кілька досліджень, одне з них - це дані Міжнародного дослідження «Ernst and yang» ця компанія опитувала топ-менеджерів, представників різних компаній в Україні та Європі, Індії, Африці. Участь у проекті взяла 41 країна. І цікаво, що у 2015-му році ми були на 7-мій сходинці. А, станом на сьогодні, ми вже на першій сходинці.

Тому, за словами експертів, нашій державі ще є над чим працювати. Це, безумовно, не лише правова база, а й культура нашої поведінки.

Віталій Лебедюк, політолог:

Європейський Союз нам завжди на це натякає. І для влади це, перш за все, проблема, з якою треба боротися. Але вони все це переводять у правове поле, говорять, лише правова реформа може це виконати. Але це не правда. Бо наші закони, на стільки закони показують двояко життя. Ми можемо побачити, скільки справ дійшло і скільки людей сидить у в’язниці. Таких можемо на пальцях однієї руки перерахувати. А з іншої сторони - більшість західних дослідників говорять про те, що це повинна бути і культура. Якщо ми не будемо прищеплені від цього вірусу, то тільки тоді зможемо боротися.

Питання боротьби з корупцією залишається першочерговим у відносинах Україна-ЄС. Зокрема, Антикорупційна ініціатива ЄС спрямована і на підтримку новостворених антикорупційних органів в Україні, таких як НАБУ. НАБУ отримує від держав-членів ЄС інструменти розвитку інституційної спроможності, забезпечення ІТ-обладнанням, експертну підтримку для підвищення професійного рівня.

Схожі статті