+380673870816 +380673870816

Амбітні плани об’єднаних територіальних громад Рівненщини ростуть, як і їхня кількість (ВІДЕО)

Корупція, тіньові оборудки, закулісся. Об’єднанні територіальні громади на Рівненщині вчать відходити від цих застарілих методів розбудови власної території. Як зробити свої міні-міста успішними саме законним шляхом – говорять під час традиційних семінарів. Юристи, фахівці, спеціалісти відповідають на запитання керівників ОТГ, аби територіальна реформа в нашій державі пройшла швидко та успішно.

В області вже на повну працює понад два десятки об’єднаних територіальних громад. Школи ремонтують, дороги реставрують, оснащують медзаклади тощо. І незважаючи на те, що на вулиці теплі і погожі дні, голови цих ОТГ не поспішають на відпочинок. Адже, вони очікують на чергову кругленьку суму субвенції, яку мають освоїти до кінця року. А, як відомо, не все так швидко та просто робиться, як говориться.

Тетяна Грещук, виконавчий директор Рівненського регіонального відділення АМУ:

- Справа в тому, що надійшли гроші субвенції і їх треба реалізувати. Для цього треба написати проекти і програми під ці кошти. І щоб правильно це все зробити для юристів, голів ОТГ, керуючих справ, секретарів рад ми проводимо заняття, які розтлумачують їм правильності поведінки законодавчих аспектах щодо використання субвенції та й іншої роботи в ОТГ.

Зокрема, в першу чергу, об’єднані територіальні громади намагаються навчити жити по-новому. Тобто відкрито та прозоро. Таким чином, велика увага приділяється вивченню закону України «Про доступ до публічної інформації», яка, за задумом, має налагодити тісний контакт місцевої влади із краянами.

Михайло Шелеп, експерт Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»:

- А цей закон дає, по-перше, вимоги до органів влади, що вони повинні працювати публічно, щоб всі засідання колегіальних органів відбувалися публічно за участі громадськості, щоб були процедури врахування думки громадськості, певні вимоги щодо оприлюднення проектів рішень. Тобто він змушує владу працювати більш відкрито і публічно.

Разом з тим, ОТГ вчать вирішувати питання без запобігання до корупції. Кандилдат юридичних наук Юрій Вовк зазначає, ризиків є багато. І, в першу чергу, мова тут йде про конфлікт інтересів. Втім, якщо об’єднані територіальні громади відійдуть від старих звичних для всіх тіньових схем – на мешканців ОТГ чекає успіх. 

Юрій Вовк, кандидат юридичних наук:

- Ми можемо говорити про те, що на сьогодні в Україні є досить таки ефективне антикорупційне законодавство. Були прийняті закони, нормативно-правові акти. Якщо дотримуватися чітко актів цього законодавства, то можемо говорити, що ОТГ будуть функціонувати досить успішно і не буде ніяких проблем, повязаних з їхньою діяльністю.

Нагадаємо, що нині на Рівненщині зареєстровано 21 ОТГ, ще 4 на черзі. Загалом, в області має функціонувати 60 обєднаних територіальних громад. Відповідно до амбітних планів, на Рівненщині до кінця року буде нараховуватися їх близько трьох десятків.

Схожі статті