+380673870816 +380673870816

Рівненщина європейська. Чи дотримуються принципів прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування на Рівненщині (ВІДЕО)

Стати прозорими, відкритими та зрозумілими. У цьому місцевим радам допомагає Європа. Зокрема, за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права, в рамках виконання проекту «Прозорі ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами», що впроваджується центром «Єйдос», у Рівному було представлено результати моніторингу прозорості органів місцевого самоврядування на Рівненщині та порівняльний аналіз показників нашої області з іншими регіонами України.

Коаліція «Прозорі ради» розпочала роботу з 20 місцевими радами не лише Рівненщини але й Дніпропетровською, Закарпатською, Хмельницькою та Кіровоградською областями. 

В’ячеслав Доділ, координатор на Рівненщини проекту «Прозорі ради: адвокасі кампанія з імплементації антикорупційного законодавства місцевими радами»:

Методологія складалась з трьох частин. Перша частина - це ключові норми,які були чітко передбачені і встановлені в законодавстві України. Це доступ громадян на засідання рад,комітетів та комісій, порядок запобігання конфлікту інтересів, оприлюднення рішень ради та виконкому,ініціювання громадських слухань та порядок звітування перед громадою. Друга частина методології  - це кращі практики.

Серед лідерів з найкращими показниками впровадження антикорупційного законодавства опинились Дніпропетровська та Рівненська обласні ради.

Богдан Сологуб, керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради:

Я так само втішений ,що в рейтингу гендерної рівності ми не дуже опускаємось. Адже ви розумієте, що виборчий процес і українські реалії такі, що жінки часто обмежені в своєму праві балотуватись та обиратись. З цим потрібно боротись, зараз встановлюються певні квоти в законодавстві, але вони не завжди виконуються. Якщо говорити про виконавчий апарат, то варто зазначити, що з семи відділів п’ять очолюють жінки. То тут навіть можна говорити про дисбаланс в інший бік.

Дещо гірші показники має Рівненська міська рада. Це пов’язано із застарілим статутом територіальної громади міста, де, хоча і прописаний механізм проведення громадських слухань, проте не зазначена кількість необхідних підписів, що вже не відповідає стандартам доступності.

Сергій Паладійчук, секретар Рівненської міської ради:

Рівненська міська рада велику увагу приділяє саме прозорості. Ми зараз запланували кроки і рухаємось для того щоб це з декларації перевести в конкретику, починаючи з громадського центру і закінчуючи онлайн-трансляціями. Новий сайт міської ради,громадські приймальні. Тобто є цілий ряд ініціатив.

В аутсайдерах рейтингу прозорості опинились Мирогощанська та Острожецька сільські ради. Проте фахівці стверджують, що ці сільради оцінювали на ряду з обласними та міськими, і тим паче вони є центрами новостворених ОТГ, що тільки починають свою роботу. Тому для них зараз потрібна не стільки критика, як конструктивна експертна допомога в імплементації антикорупційного законодавства. Загалом, представники рад висловили готовність спільно працювати над покращенням рівня прозорості місцевих рад. Адже Україна в угоді про Асоціацію з ЄС взяла на себе забов’язання не лише впровадити антикорупційне законодавство, але й неухильно дотримуватись принципів прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування.

Схожі статті