+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Чи дотримуються на Рівненщині гендерної рівності за євростандартами? (ВІДЕО)

Про гендерну рівність у політиці Рівненщини говорили громадські активісти, науковці, управлінці, депутати. Із 15 партійних осередків, які перемогли на місцевих виборах, лише 7 дотрималися квотування гендерної рівності.

Дискримінація чи елементарна байдужість? Так, із 15 партій, які перемогли на місцевих виборах, лише 7 дотрималися квотування гендерної рівності. Це показали дослідження експертів «Центру суспільних дій «Сівітас», в рамках проекту за рівні можливості.

В’ячеслав Долід, експерт ГО «Центр суспільних дій «Сівітас»:

- Також, статистика показує, лише 17% жінок в обласній раді очолюють постійні комісії, у міській - ситуація гірше. Там лише одна жінка виконує такі обов’язки. Чому так? І чому жінки не поспішають до керівних посад, згідно європейських стандартів?

Відповіді на ці питання озвучували експерти, і от що показало опитування

В’ячеслав Долід, експерт ГО «Центр суспільних дій «Сівітас»:

- Перше - це гендерні стереотипи у суспільстві. Жінка не готова до політики і місце жнки на кухні і так далі. Друге - це пасивність жінок і небажання брати участь у політичному житті. Третє - це відсутність жіночої підтримки та солідарності. Також, практика вирішувати ділові питання у саунах. Це практика вирішувати питання під час неформальних зустрічей.

Відчула на собі  усі тонкощі гендерної нерівності і Світлана Богатирчук-Кривко, яка в політиці вже давно. Розповідає, дійсно, коли балотувалася на міського голову, деякі чиновники запитували, як же вона буде долучатися до розмов, які часто ведуть провладні чоловіки між собою на дозвіллі, а це полювання, чи у сауна. Нині ж жінка доповнює квотування у раді Європи, як представниця з України, і хоче, щоб такі ж закони діяли і на нашій території.

Світална Богатирчук-Кривкозаступник голови РОДА:

- Коли рада Європи встановила 30% квоти для представництва делегатів національних конгресів, - то це був крок запровадити відповідальність при формуванні українських делегацій. І на сьогодні, в конгресі місцевих регіональних рад чітка відповідальність за недотримання квоти. Якщо в складі делегації немає 30 % жінок, склад не затвердять і вона не матиме права брати участь у сесіях.

Нагадаємо, в нашій державі ще в 2005 році, був прийнятий закон про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, який і визначив основні напрямки руху до забезпечення гендерної рівності. Разом з тим, відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, схваленого Кабміном у 2014 році, йде мова про забезпечення справедливого гендеру та рівних можливостях для чоловіків та жінок у сфері зайнятості, освіти та навчання, економічної та суспільної діяльності, а також недискримінації. Але санкцій за невиконання цих положень в Україні не передбачено. Отож все залежить від волі тих, хто бере на себе владні обов’язки. Як можна це змінити, експерти теж продумали. По-перше, потрібно проводити просвітницькі кампанії, піднімати лідерський потенціал жінки, вводити обов’язкове квотування зі штрафними санкціями. Коли в Україні таки запрацює паритет, що жінки голосуватимуть серцем, а чоловіки холодним розумом, саме тоді модель нашої держави стане більш успішною, вважають експерти. За найоптимістичними прогнозами - це стане можливим через 5 років, за найпесимістичними - ніколи.

Схожі статті