+380673870816 +380673870816

Рівненських лікарів вчили надавати паліативну допомогу дітям (ВІДЕО)

Невиліковні - не значить приречені. Ці дітки потребують особливої уваги і медичної допомоги. Таким чином, рівненські активісти взялися за створення у нашому місті спеціалізованого закладу для паліативної допомоги діткам. Окрім того, вони ще й організували профільний семінар для місцевих лікарів, які мають безпосереднє відношення до цих хворих.

Зробити українську медицину європейською-покликана медична реформа, що нині впроваджується на теренах нашої держави. Адже саме медицині приділений цілий розділ угоди про Асоціацію України з ЄС. По суті, реформа повинна відчутно зменшити рівень захворюваності та смертності в Україні, роблячи акцент саме на профілактиці. Проте, що робити з людьми, які вже є невиліковно хворими? Якщо для дорослих пацієнтів існують хоспіси, то для дітей таких установ, наразі, в області немає. Це питання і намагаються вирішити представники благодійної організації «100 відсотків життя Рівне». За підтримки Європейського Союзу, вони впроваджують проект забезпечення захисту прав осіб, що потребують паліативної допомоги, силами організацій громадського суспільства. Тож нині у цій залі зібралися люди, яким небайдужа доля невиліковних діток. Сюди вони прийшли вчитися. Зокрема, як правильно надавати саме паліативну допомогу. Оскільки, в Україні, на жаль, функціонує лише два таких спеціалізованих заклади, які знають, чого саме потребують такі хворі дітки. А от у Рівному їм надають допомогу у звичайних медичних закладах на рівні із усіма іншими. Тому громадські організації взялися за створення у нашому місті своєрідного центру паліативної допомоги. А лікарі, у свою чергу, теж мають мати відповідні знання та навички.

Юлія Кутик, голова правління БФ «Скарбниця надії»:

- Це загальносвітова практика. Розвинені країни мають такий спектр послуг для відповідної категорії дітей. І оскільки ми розвиваємося, розвивається наша країна, наша медицина. Ми повинні так само працювати над тим, щоб такий заклад був і у нас.

Та створити заклад паліативної допомоги дітям не так вже і просто, розповідає позаштатний спеціаліст з розвитку паліативної допомоги в Івано-Франківській області Людмила Анріїшин. Спочатку у їхньому місті був лише стаціонар на 30 ліжок. Пройшло вже майже двадцять років і нині працює вже ціла система. Зокрема, відкрито кілька відділень у районах, є дитячий хоспіс, організована виїзна служба, навіть заснована спеціальна школа, яка навчає персонал усім особливостям паліативної допомоги.

Людмила Андріїшин, позаштатний спеціаліст з розвитку паліативної допомоги в Івано-Франківській області:

- Залучили в організаційний комітет підготовки людей, які відповідають за розвиток в області з Департаменту охорони здоровэ’я, з ОДА, облради. І після того зробили пятигодинний телевізійний марафон на ТБ. І, таким чином, у Прикарпатті ми збирали кошти на різні роботи капітального ремонту, на придбання транспорту для виїзної служби.

На жаль, питання паліативної допомоги діткам в нашій країні на сьогодні стоїть вкрай гостро. Оскільки, статистика хворої малечі відсутня, а в медицині брак спеціалістів, які знають, що з цими хворими робити. Та, за словами радника Міністра здоровя України Олександри Брацюнь, перші кроки вже є. Зокрема, зявився зареєстрований лікарський препарат - сироп «Ураморф». Це знеболююче приємне на смак і суттєво допомагає невиліковно хворим діткам.

Олександра Брацюнь, радник Міністра охорони здоровя України:

- Коли медицина вже не спроможна вилікувати такого маленького пацієнта, родина та дитина потрапляє просто у ситуацію, коли вони залишаються сам на сам з проблемами вдома. Паліативна допомога дитячому населенню відповідає на всі запитання: від знеболення до супроводу важких симптомів, стільки часу, скільки дитині відведено провести часу на Землі.

По закінченню семінару, лікарі отримають спеціальні сертифікати, які засвідчують знання по паліативній допомозі діткам. І, можливо, саме ці люди в майбутньому стануть ядром новоствореного у нашому місті хоспісу. Та, за словами Юлії Кутик, справа із приміщенням поки не зрушується із мертвої точки.

Схожі статті