+380673870816 +380673870816

На Рівненщині досі не визначилися з місцем розташування дитячого хоспісу (ВІДЕО)

Почути дитячий біль. У Рівному громадські діячі, управлінці, медики і батьки обговорювали актуальність і гостру потребу створення дитячого хоспісу. Нагадаємо, у нашому місті представники благодійного фонду «Скарбниця Надії» та організація «Кримськa діaспора Рівненщини» ініціювали таке рішення. Але, чи визначилися управлінці з місцем?  

Про свою найбільшу  втрату  - 12-ти річного сина Даниїла, розповідають батьки Юрій та Оксана. Коли у хлопчика діагностували нейросаркому, батьки боролися, аж поки лікарі не повідомили - зусилля марні.

Юрій, батько:

- Ми приїхали сюди… Я ніколи не забуду: моя дружина пішла в лікарню, в наше відділення, і лікар їй просто сказала: «Ми виписуємо вашого сина додому помирати». Вона ледь не втратила свідомість від цих слів.

Хоспіс - це місце, яке могло б не те що врятувати, а подарувати хлопчикові безболісні дні життя. Та батьки кажуть, зіштовхнулися з іншими труднощами: важкодоступні обезболюючі препарати, відсутність персоналу чи виїзних бригад, які могли б надавати компетентну допомогу. Ось таким  фінал виявився історії. Але, вони не розгубилися і намагалися всіляко підтримати, знайти всі можливі варіанти, аби позбавити болі на останніх днях життя сина. Інший досвід - це історія Володимира. Вони з донькою, знову ж таки, через онкологію, потрапили на лікування до Лондона, там врятувати життя дитині не змогли, але на противагу надали високоякісну паліативну допомогу.

Володимир, батько:

- Перше, що лікарі сказали: «Ми будемо робити все, щоб вона не відчувала болі». Щоб зробити укол, її спочатку намазували знеболюючим кремом. Останні свої дні вона провела на квартирі. Лікарі давали пристрій із дозою морфіну на добу. Підключається голка і помпа ця подає, капає. І ми так ходили. Ліки ці поміняють і все. Ми приходили раз в день, щоб поміняти ці ліки, ми гуляли по вулиці, вона не відчувала болі, ходили в музеї і так далі.

Батьки, які зазнали горе, переконують,  потреба хоспісу і паліативної допомоги тут , на Рівненщині - це очевидні речі і зараз потрібно згуртувати зусилля заради створення такого осередку.  Адже щороку в області паліативної допомоги та догляду потребують близько 200 дітей, не лише з проблемами онко. Представники міського управління охорони здоров’я додають, нині потрібно залучати всі можливості і сили, аби покращити якість надання таких послуг. Хоча, шлях не легкий, але досвід інших міст показує, що можливий. 

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника міського управління охорони здоров’я:

- Є в нас певні проблеми, які пов’язані з певною нормативною базою, але й маємо і досягення - зняті обмеження. І нехай МОЗ досі не зробило тої роботи в цьому плані, але досвід сусідніх регіонів, які створили відділення паліативної дитячої допомоги, в яких не просто діти вмирають. Він створений для того, щоб продовжити життя.

Поки депутати, управлінці і громадськість визначаються, де саме можна розмісити хоспіс. Під прицілом три заклади: міська, обласна дитяча лікарні або спеціалізований будинок дитини.

Ірина Космина, головний спеціаліст-педіатр управління охорони здоров'я РОДА:

- На разі, обласне управління охорони здоров’я визначається і дає свої коментарі щодо розташування, але остаточної відповіді, і результату на сьогодні немає.

Серед вимог, яких повинні дотримуватись при відкритті хоспісу, близьке розміщення реанімації, окремий вхід та пандус. В закладі повинні працювати виїзні бригади. І, що не менш важливо, область повинна забезпечити ці місця професійними, кваліфікованими медпрацівниками, які знають про всі тонкощі паліативної якісної допомоги. Остаточно із місцем визначиться госпітальна рада Рівненського округу, яка запрацює найближчим часом.

Схожі статті