+380673870816 +380673870816

Як живеться мешканцям Клесова після об’єднання? (ВІДЕО)

Селище Клесів, що на Сарненщині, славиться не лише своїми багатими покладами на бурштин, а й успіхами у проведенні територіальної реформи. Нагадаємо, що Клесівська об’єднана територіальна громада уторилася однією із перших. До складу цієї ОТГ увійшло шість населених пунктів.

Велика, гарна, утеплена, з новеньким перекриттям та облаштованим подвірям. Аж не віриться, що всього лише кілька місяців тому ця будівля мала не такий привабливий вигляд. Та, завдяки коштам освітньої субвенції, яку Клесівська ОТГ отримала в результаті об’єднання, вдалося за короткий період зробити капітальні зовнішні та внутрішні ремонтні роботи у дитячому садочку, який наразі відвідує до сотні маленьких вихованців. Обійшлися все це у суму понад 500 тисяч гривень. Та найбільше клесівчани тішаться твердопаливним котлом, що забезпечує закладу значну економію коштів

Василь Гриник:

- Економія у три рази - це суттєво. І діти, і батьки кажуть, що за той час, коли існував садочок, що такого тепла не було, що діти колись лягали і у рукавичках, і одягнені, а це у нас на подачі на котлу було 65 градусів, а весь садок був у теплі.

Свіжими ремонтами хизуються і у Клесівській школі. У вчительських кабінетах та класах пахне деревиною, адже обшивати стіни вирішили вагонкою. Це хоч і дорожче, але надійніше. Окрім того, було замінено вікна та двері, оновлено матеріально-технічну базу. Та найбільша гордість - це шкільне лісництво «Сосновий бір» держпідприємства «Клесівський лісгосп», який вже має досягнення: перше місце в області за експериментально дослідницьку роботу - вирощування сосни звичайної на грунтах, пошкоджених, в результаті видобутку бурштину.

Світлана Симоненко, директор Клесівської ЗОШ I-II ступенів:

- Наші діти експериментально займаються живцюванням. Живцюють наші культури у парничку. Потім ми ці культури висаджуємо на шкілку. І, за рахунок культур, які вже приймаються, ми проводимо повністю озеленення території нашої школи і садочків, і магазинів.

Заступник голови Клесівської селищної ради Тетяна Коханевич розповідає, вони продемонстрували досягнення лише у бюджетній сфері. Незважаючи на це, за останні неповні два роки було зроблено теж чимало. 

Тетяна Коханевич, заступник голови Клесівської селищної ради:

- Було зроблено капітальний ремонт двох доріг на суму, майже, 1 мільйон 800 тисяч гривень. Крмі ліній електропередач, у Карпиловці ми побудвали і у Клесові на суму 1 мільйона 158 тисяч гривень. Закупили сміттєвоз для збирання сміття - 2 мільйони 117 тисяч гривень. Відповідно, закупивши сміттєвоз, треба і сміттєві баки: закупили на 342 тисячі сміттєвих баків, які розставили не лише по селищу Клесів, а й село Клесів і село Пугач. Тобто, зроблено є чимало.

Тетяна Коханеви додає, попереду не менш амбітні плани. Зокрема, вони хочуть провести нові лінії електропередач, зробити освітлення, відремонтувати занедбані ділянки дороги та реконструювати вулицю Центральну.

Схожі статті