+380673870816 +380673870816

Які перспективи облагородження Пагорбу Слави у Рівному або чому справа так і не зрушила з мертвої точки? (ВІДЕО)

Облагоридити Пагорб Слави, а точніше місце, де розпочинали незаконне будівництво. Таке завдання ставили перед собою рівненські активісти. Цей проект навіть виграв в міській ініціативі «Громадський бюджет». В результаті, минуло півроку, а справа так і не зрушила з мертвої точки.

Свого часу згуртованістю та спільними зусиллями, активістам вдалося зупинити незаконне будівництво у Рівному на Пагорбі Слави. Облагородити це місце, де були знищені всі насадження та виритий котлован, вирішила небайдужа громадськість. Для цього навіть створили цілий проект, який переміг у міській ініціативі «Громадський бюджет Рівного» і виборов не лише право на існування, а й фінансову підтримку у розмірі понад 400 тисяч гирвень. Роботи, в рамках проекту, не складні, запевняють куратори: відновленяння насаджень, встановлення лавок і смітників. Але вони досі так і не розпочалися, через певні підводні камені.

Андрій Токарський, громадський активіст:

- Там ще є ділянка, щодо якої тривають судові справи. Пам’ятаєте ту ситуацію, але договір там розірваний - це є земля міста. Але ще в листопаді 2016-го року було прийнято рішення щодо цих спірних 8 сотих, що поки справа триває, проект там не буде реалізовуватися, але на всіх інших територіях буде реалізований. Це питання було вирішене в листопаді ще. Потім знову підняли це питання, а там тривають суди. І за весь цей час, вони більше питання не піднімали і до автора проекту не зверталися.

Управління ЖКГ , яке відповідає за виконання цього проекту, поки не демонструє продуктивності своєї праці. Активісти з’ясували, що виконавці навіть переплутали фірми, які мали б відповідали за виготовлення документації. Таким чином активісти не можуть зрозуміти, чи управління ЖКГ , яке відповідає за реалізацію проекту, навмисно затягуючи справу, або необачно демонструє свою нефаховість. Під час конференції пояснення так і не пролунало.

Олександр Мельничук, громадський активіст:

- Управління  ЖКГ, яке реалізовує проект, є лише викопіювання території.

- Але самої проектно-кошторисної документації немає?

- На даний час немає.

Реалізації немає, але про свої ідеї рівняни не втомлюються говорити. Студенти кафедри міського будівництва і господарства присвятили навіть свої дипломні роботи Пагорбу Слави.

Людмила Піліпака, доцент кафедри «Міське будівництво та господарство» НУВГП:

- Оце, саме, парк, функціональне призначення якого збігається з тим, що є зараз. Залишили комплекс, який може бути музеєм, облаштовані  паркомісця, прогулянкові зони. І в парку є потічок. Студенти вирішили його підсилити, зробити якісь місточки.

Ідея - прекрасна, погоджуються активісти, але на все про все потрібні мільйони і поступова реалізація. Взяти кошти можна і від іноземних партнерів у вигляді грантів, пропонує начальник управління культури і туризму. Але, тоді доведеться вражати своїми модернізованими ідеями.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:

- Придумати, чим він може зацікавити Європу, Америку, в плані новітнього бачення. Можливо, сонячні батареї , вітряк, парус можна придумати.

Так, чи інакше, починати потрібно з малого, довести до пуття територію, яку занедбали через будівництво. Зробити це куратори проекту хотіли б до кінця року. Тому дуже сподіваються, що профільне управління таки піде їм на зустріч.

Схожі статті