+380673870816 +380673870816

Рівняни нарікають, що відходи вивозять невчасно (ВІДЕО)

Рівняни не задоволені роботою «Санкому». Нарікають, що не у всіх районах міста відходи вивозять вчасно. Натомість, на підприємстві пояснюють, їм не вистачає справних машин, аби роботу виконувати на 100% якісно.

Результати роботи «Санком» вже публікували у вигляді фото в інтернет-мережі. Це маленька вуличка Транспортна, яка пролягає від Марка Вовчка до Київської. Про несвоєчасний вивіз відходів розповідає і голова ОСББ на Макарова, 10, але у них інша проблема: відходи примножуються із приватного сектору, що поблизу.

Андрій Степанюк, голова ОСББ Макарова, 10:

- Ну, ми ж не можемо людям заборонити, і якби хотіли, то б не змогли.  Вони викидають сюди сміття великогабаритне. Крім цього є великогабаритне сміття, гілки, дошки. І нам воно дуже заважає, а вчасно служба не вивозить навіть наше, не те, що чуже.

Колапс із сміттям у нашому місті спричинений бездіяльністю львівського «Санкому»: компанія має вирішити це питання впродовж кількох тижнів, заявляє міський голова.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- У них є один вихід: падати в ноги мешканцям, купувати нові машини і налагодити вивіз сміття зразковий. В такому разі є шанс лишитися у Рівному. Якщо такого не станеться, то будемо шукати іншу фірму. В будь-якому разі прийнято рішення докупити ще машин КТП, докупити 200-300 баків і, як мінімум, два сміттєвоза для нашого КТП.

Тому, є вірогідність, коли тендер на вивіз сміття проводитимуть знову (у березні), то левову частину обслуговування може взяти на себе «КАТП  1728».  Що ж до переробки відходів - завод, який простоював у Рівному роками, нині вже оформляє ліцензію. Депутати Верховної ради таки дали зелене світло для роботи подібних підприємств в Україні. Але, збереження екології рівнянам може влетіти в копійку.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Це те, про що ніхто не хоче вголос говорити. І у Льовові, якщо Садовий будує сміттєпереробний завод, то потрібно буде щонайменше у 8 разів збільшувати тариф, бо захоронення на звалищі коштує від 10 до 15 гривень, а переробка сміття – мінімум 100 гривень. Тоді будемо вирішувати разом, як всі рівняни.

До слова, у Європі вже давно ліквідоване таке поняття, як сміттєзвалище. В країнах ЄС переробляється більше 60% відходів, тоді, як в Україні, за різними оцінками лише 3-8%. Та, коли сміттєпереробні заводи таки запрацюють на території нашої держави на повну потужність, громадянам слід готуватися до нових збільшених тарифів, у Європі такі, в середньому, становлять 6 євро з людини. Адже після набуття чинності Угоди про Асоціацію України з ЄС, наша держава зобов’язалась впровадити національну стратегію щодо зменшення кількості міських відходів. А підприємствам, що нині займаються відходами, дається 6 років, аби ті встановили процедуру контролю та моніторингу під час функціонування та закриття полігонів, а також запровадили плани очистки існуючих місць захоронення. Разом з тим, встановивши механізм повного покриття витрат, згідно з принципом «забруднювач платить». Тому, можна прогнозувати, що за декілька років українські міста таки стануть значно чистішими, проте, за це, в кінцевому результаті, доведеться платити самим співітчизникам.

Схожі статті