+380673870816 +380673870816

У Рівному обговорили питання ефективності системи бюджетних витрат у медичній сфері за круглим столом (ВІДЕО)

Про наболіле. У Рівному обговорили питання ефективності системи бюджетних витрат у медичній сфері та які заходи дозволять підвищити рівень публічності лікувально-профілактичних закладів. До круглого столу приєдналися представники медустанов, експерти та громадськість.

Чи мають право на безкоштовні ліки та медпрепарати пацієнти, що перебувають на стаціонарному лікуванні? Відповідь - так. Проте, на жаль, за дослідженнями представників центру «Сівітас», більшість хворих таки купує все необхідне за власний рахунок.

Володимир Зиль, координатор проекту «Забезпечення ефективних медичних витрат»:

- Ми провели фокус, групове дослідження пацієнтів, де вони були обрані за вибіркою гендерною віковою, і це дослідження виявило, що тільки 1% і 5% від потреби препаратів, вони доходять, власне, до того пацієнта, який перебуває на стаціонарі. Тому, у зв’язку із цим і є проблема, щоб кожен пацієнт мав змогу бачити, чи є той препарат, який їм необхідний для лікування в стаціонарі чи він відсутній.У зв’язку із цим є проблема, щоб кожен пацієнт мав змогу бачити, чи є той препарат, який йому необхідний для лікування чи ні. Якщо він є, то, очевидно, пацієнт має вимагати, щоб його не відправляли до аптеки, а щоб йому надали цей препарат безкоштовно.

Нині всі медзаклади області  щотижнево оновлюють інформацію щодо залишків лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти, а саме тих, якими можуть користуватися пацієнти. Проте в управлінні охорони здоровя визнають, - їх кількість обмежена.

Ігор Добровольський, заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Щоб забезпечити безкоштовними медикаментами хворих сьогодні дуже і дуже незначна сума припадає, якщо взяти у середньому у закладах охорони здоровя у відсоткових цифрах виходить у межах від 6 до 8 %. Дана проблема, на нашу думку, буде вирішена, якщо вдасться реалізувати пакет реформ, яке запровадило МОЗ і Кабмін.

Щодо закупівель закладів охорони здоровя, то найменш прозорими вони були у грудні 2016. Натомість, експерти радять у цій справі слугуватись наступним принципам.

Олександр Юзвок, експерт з моніторингу благодійної організації мережа «Сто відсотків життя Рівне»:

- Ми більше підтримуємо і націлені на те, щоб медичні заклади та установи здійснювали допорогові закупівлі через конкурентну закупівлю, що дозволить значно зекономити бюджетні кошти при самих закупівлях.

Варто відзначити, що нині новації тендерного законодавства дозволяють здійснювати закупівлі за діючими договорами у межах 10% від їх суми без здійснення тендерних процедур. Це дає надію на те, що вже у грудні 2017 році бюджетні організації використовуватимуть кошти у більш раціональний спосіб.

Схожі статті