+380673870816 +380673870816

Сергій Тарута побував у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука із презентацією стратегічного проекту

"Доктрина збалансованого розвитку Україна 2030". Студентство та професорсько-викладацький склад університету отримали величезне задоволення, поспілкувавшись із Народним депутатом Украіни, політиком та бізнесменом Сергієм Тарутою на політичну, економічну та суспільну тематику. А також у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука, на факультеті журналістики у студентському інформаційному агентстві було проведено пре-конференцію для регіональних ЗМІ.

У цьому стратегічному документі вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року. І, по суті, дається відповідь на питання: Як реалізувати ту 3%-у ймовірність досягнення до 2030 року збалансованого розвитку рівня розвинених країн, яку за найоптимістичнішим сценарієм, Україна має сьогодні?

Унікальність Доктрини починається вже з того, що для її розробки об’єдналися представники п’ятьох провідних київських університетів, бізнес та низка українських і міжнародних інституцій.

Я ініціював написання Доктрини, тому що я не хочу їхати з цієї країни. Я хочу мати майбутнє, і щоб воно було у кожного українця. Саме тому Доктрина базується на людиноцентричній моделі розвитку. Весь цивілізований світ будує стратегічні плани розвитку, і без довгострокового бачення розвитку України ми не змінимо країну і існуючу систему. В рамках документа було враховано досвід передових країн і всі існуючі світові тенденції, - зазначає Сергій Тарута.

Він наголошує, що для досягнення високих темпів економічного розвитку Україні потрібна інноваційна модернізація національної економіки.

За всіма показниками Україна зараз є failed state, і згідно з методикою «Форсайт» у нас є тільки 3%-ва ймовірність досягти до 2030 року збалансованого розвитку. Навіть цю мізерну можливість ми повинні використовувати. Доктрина як раз про те, за рахунок чого можна досягти економічного зростання на рівні більш ніж 10% на рік, щоб до 2030 року ВВП України склав $ 750-800 млрд. Ці плани здаються нереалістичними, але бачимо перед собою успішні приклади Сінгапуру, Південної Кореї, Японії, - підкреслює Сергій Тарута.

Схожі статті