+380673870816 +380673870816

Рівненських освітян навчають здобувати грантові кошти (ВІДЕО)

Маєте цікаву ідею, але не вистачає грошей на її реалізацію. З коштами вам може допомогти Євросоюз. Щопрада, одного слова «будь ласка» для країн ЄС - замало. Необхідно вміти чітко формулювати свої думки та прагнення і грамотно писати грантові заявки.

Без грошей будь-яка ідея так і залишиться ідеєю. Проте безвихідних ситуацій не буває.Тим паче, що Україна ступила на шлях євроінтеграції і наші західні сусіди свіляко в тому допомагають. Зокрема, є низка європейських фондів, які надають грантову фінансову допомогу. Аби отримати гроші ЄС на реалізацію свого задуму, мало мати лише бажання змінити щось на краще. Необхідно ще й мати хоча б базові знання в грантовій роботі. З цим в Україні поки складно. зазначають експерти.

Микола Смолінський, керівник Центральноєвропейської академії навчань та сертифікації:

- Ми поки що маємо мало інформації де ті гроші,скільки їх. Також ці гроші приходять не просто так  а надаються через написання проектів.тут маємо проблему з кваліфікацією людей які в стані той проект гарно написати. А далі його портібно реалізувати і звітувати про це. Тут взагалі є нехватка людей які в тому хоча б зорієнтовані,не говорячи вже про професійну і якісну підготовку.

Зокрема, сьогодні представники Центральноєвропейської академії навчань та сертифікації розповідали в станах Інституту пілсядипломної освіти про Фонди ЄС, які можуть фінансувати саме освітні проекти. На переконання місцевих освітян, саме активна міжнародна грантова робота є запорукою успішного проведення реформ та розвитку як окремої галузі, так і міста, і держави в цілому.

Іван Вєтров, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва ІПО:

Місто Краків із тих коштів, які воно використовує на розвиток міста, приблизно 80% - це фонди Євросоюзу. Адже без такої підтримки цей стрибок зробити в технологічний простір дуже важко. Тому саме для цього ми залучаємо таких працівників, які б нам дали можливість більше брати участь в подібних проектах. Ми зараз беремо в них участь, але поки що цього не достатньо.

Здається, це чудово, коли окремо взятий населенний пункт, практично не витрачаючи жодної власної копійки на розвиток, перетворюється в сучасне місто чи туристичну перлину за кошти ЄС. Проте за цим криється доволі клопітка робота. До прикладу, в сусідній Польщі саме грантовою роботою займаються цілі, окремо створені, відділи. Це десятки тисяч людей, спеціально навчених писати грантові заявки та реалізовувати проекти, на які отримали фінансування. В Україні ж потенціал також «золотої жили» тільки починають освоювати.

Микола Смолінський, керівник Центральноєвропейської академії навчань та сертифікації:

Виділив би для України, по донорам, що зараз заходять, це сфера сільського господарства. Вона є дуже перспективною. В Україні зараз навкидку можна назвати 5-7 інструментів, що орієнтовані на розвиток агросектору та розвиток малого і середнього бізнесу. Також це стандартизація ISO, яка має з’явитись на усіх підприємствах. Адже це стандарт якості, що дає доступ продукції до ринків Європейського союзу.

Як стверджують фахівці, лише через 3-4 роки в Україні з’явиться окрема кагорта грантових фахівців, які працюватимуть при органах місцевого самоврядування, саме над залученням грантових коштів на реалізацію своїх проектів. Нині ж на загальнодержавному рівні можна лише спостерігати подинокі спроби освоїти можливості та перспективи грантової роботи.

Схожі статті