+380673870816 +380673870816

Козаки Рівненщини з нагоди річниці Берестецької битви вирушили у кінний похід

Вже другий рік поспіль козаки нашого краю до річниці Берестецької битви відправляються у кінний похід із Рівного до Національного історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви", що у селі Пляшева. 

Цьогоріч більше двадцяти козаків Рівненської Січі Війська Запорозького імені Ніла Хасевича та Рівненського Вільного Козацтва імені Северина Наливайка вирушили в об’єднаний кінний похід до історико-меморіального заповідника "Поле Берестецької битви" за маршрутом Рівне-Дубно-Млинів-Пляшева. Програма чотириденного походу насичена різноманітними урочистими заходами, народними іграми та забавами. Проте, не забули козаки і про сучасний спорт. 

Олег Горбенко, курінний отаман:

- Йдем на Берестечко через Дубно і Млинів. Там ми збираємося пограти у футбол з місцевими депутатами. Бо Євро ж зараз. Куліш зваримо, що в Дубно, що в Млинові і на Берестечко. Там таборуємось і три дні стоїмо. В понеділок назад.

Об’єднані кінні походи, присвячені Берестецькій битві, у місцевих козаків вже стали доброю традицією, яка щороку набуває популярності. Все більше людей мають бажання долучитися до подібного дійства. І тут організатори походу зіштовхуються з проблемою. З одного боку, це обмежені ресурси, які не дозволяють брати із собою всіх охочих, а з іншого - питання організаційного характеру.

Олександр Сачук, обозний:

- Підготувати таку кількість людей, щоб кожен виконував свою роботу і знав, що робити, куди йди і з чим бігти, то це не так просто. Але половина людей вже вдруге бере участь у поході. Вони вже мають досвід і з ними простіше працювати. Але є багато нових людей. До речі, цього року чимало людей просилися в похід, але так як в нас обмежена кількість коней, то приблизно йде 25 людей. 

Роману 8 років. Бажання бути козаком в нього з’явилося ще з п’яти літ. Хлопець розповів, що кінного походу не міг дочекатися, адже попереду чимало яскравих вражень.

Роман Альошин, учасник походу:

- Цікаво подивитися як жили наші пращури. Там будуть показувати бій. Дуже мені цікаво подивитися.


За словами сучасних козаків, наступного року рівняни знову матимуть можливість провести їх у похід. Адже подібне дійство на вулицях нашого міста є чудовою рекламою діяльності рівненського козацтва, пріоритетом роботи якого сьогодні є збереження та популяризація традицій і культурної спадщини наших пращурів.

Схожі статті