+380673870816 +380673870816

Центр Рівного найнебезпечніша частина міста? (ВІДЕО)

Екологія починається із нас. Відтак, дбати про навколишнє середовище - це завдання №1 для кожного громадянина, який прагне жити в екологічно чистій країні. На жаль, із часом ситуація у даному руслі рухається негативно.

Нечистоти, мертва риба та жахливий сморід. Саме такою багато років є головна артерія Рівного - річка Устя. Кращий вигляд має Басів Кут, але не факт, що тутешня вода є чистою та безпечною для купання. Адже в озеро несвідомі рівняни часто викидають нечистоти, які, відповідно, негативно впливають на нього.

Ігор Статник, заступник директора інституту агроекології та землеустрою НУВГП:

На сьогоднішній день ми розуміємо, що це бомба уповільненої дії. І коли ми не проведемо низку заходів, а саме організаційних, що пов’язані із забрудненням вод, стичкових джерел, септиків із труб, з яких поступає вода із дифузійних джерел, ми не зможемо вирішити питання відновлення якості вод в озері Басів Кут та Устя.

Занепокоєні фахівці й центральною частиною міста. Через велику кількість транспорту і недостатність зелених насаджень, ця зона має високий рівень забруднення повітря.

Алла Прищепа, директор інституту агроекології та землеустрою НУВГП:

- Центр міста навантажений великою кількістю автомобілів. Основні чинники і потрібно на сьогоднішній день розробити компенсаційні програми. Зокрема, оцінити озеленення міста, сформувати додаткові заходи щодо продукування кисню на території  міста, аби воно було в цілому безпечне.

Плюс до всього, на відповідному рівні щодо охорони екології має бути і законодавство. Тобто карати тих, хто не дотримується норм.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного Гідрометеорологічного центру:

Законодавство повинно бути жорстке, а штрафи максимальними, і перевірки такі, щоб не заздалегідь підприємство готувалося, виключало все, а потрібно навпаки, раптово забігати, перевіряти, і роботи таким чином, щоб кожний підприємець ніс повну відповідальність за те, що робиться в навколишньому природньому середовищі.

Дбати про навколишнє середовище - у людини має бути закладено ще з малечку, адже правильне поводження із природою стане хорошим екологічним показником у майбутньому.

Схожі статті