+380673870816 +380673870816

Острозька академія подбає про «Охорону здоров’я» та «Національну безпеку» в Україні

Українці можуть стати більш захищеними. Так, в Острозькій академії відкривають відразу дві нові та унікальні для нашої держави спеціальності: «Охорона здоров’я» та «Національна безпека», на базі факультету політико-інформаційного менеджменту. Ідеї створити два напрями підготовки науковий потенціал університету обдумував вже давно і тепер презентував свої «українські освітні інновації».

Українська медицина ще досі не відійшла від радянської системи мислення. Фінансування медустанов напряму залежить від кількості ліжко-місць, а не реальних потреб, і це не створює жодного стимулу для розвитку медицини та профілактики захворювань. Як результат, саме в Україні найбільша смертність в Європі. На першому місці – серцево-судинні захворювання і туберкульоз. Ще одна загроза, яка набуває поширення в українців різного віку, - онкологія. Як змінити невтішні тенденції та статистику? Над цим почали мізкувати в Острозькій академії. В результаті, створили новий напрямок підготовки «Охорона здоровя», який покликаний оздоровити українську націю.

Ігор Гущук, завідувач кафедри громадського здоров’я  НаУ «Острозька академія»:

- Ми самі повинні дбати про своє здоров’я. Для цього створена перша в Україні кафедра Громадського здоров’я, яка буде готувати фахівців у сферах захисту громадського здоров’я у напрямках: медичне право і біоетика, менеджмент охорони здоров’я, економіка охорони здоров’я, реабілітація, фахівці в охороні середовища, життєдіяльності людини, довкілля. Ми повинні відновити профілактичну складову, бо будь-хто скаже, що не допустити до захворювання важливіше, ніж потім лікувати.

Фахівці додають, після ліквідації санепідслужби громадяни остаточно лишилися сам на сам із неякісними продуктами життєдіяльності. Не вимірюють в області належно і рівень радіаційного забруднення. Цим, болючим для України питанням також будуть приділяти увагу при підготовці фахівців.

Ігор Гущук, завідувач кафедри громадського здоров’я  НаУ «Острозька академія»:

- Фактично, у нас сьогодні, ми не маємо належної інформації  про стан радіаційного забруднення тих населених пунктів, які сьогодні є. Однозначно, це буде передбачено, це буде блок радіаційної безпеки.

Ще одна сфера, де бракує хороших кадрів і нових технологій - «Національна безпека України».

Тарас Жовтенко, старший викладач кафедри політології, експерт з проблем національної безпеки:

- Ми будемо готувати, загалом, фахівців у секторі національної безпеки, які можуть бути працевлаштовані в органах державної влади, силових структурах, військовій і так далі. На сьогодні наш силовий блок відчуває брак фахівців, які мають загальні уявлення в проблематиці національної безпеки, бо до сьогодні питання фахівців було дуже вузько спрямованим.

Нова армія фахівців національної безпеки буде теоретично і практично підкована, обіцяють в академії. Нині для цього вже залучили всі відповідні структури, які ділитимуться передовим досвідом.

Тарас Жовтенко, старший викладач кафедри політології, експерт з проблем національної безпеки:

- У нас є домовленості з базами практик, це: ОК «Захід», з Інститутом стратегічних досліджень при Президенту України, з Центром інформації і документації  НАТО, де наші студенти зможуть набратися практичних навичок.

Познайомитися із новими спеціальностями, які можуть змінити пріоритети і темпи розвитку нашої держави, закликають  абітурієнтів. Цьогоріч на навчання передбачено державою 50 ліцензійних місць.

Схожі статті