+380673870816 +380673870816

У Рівному вчили молодь впливати на процес прийняття рішень на місцевому та національному рівні (ВІДЕО)

«Як студентство може впливати на процес прийняття рішень на місцевому та національному рівні?». Цю тему обговорили із молодіжним потенціалом НУВГП громадська організація «Центр UA»  та експерти коаліції Реанімаційний пакет реформ. Таким чином ,активісти вирушили у тур Україною. Основна мета – зміни у суспільстві.

Чи не основна рушійна сила прогресу і змін у державі є молодь. Саме вона добре відчуває нові тенденції реформаторських змін і готова ризикувати. Тому, громадська організація «Центр UA» в рамках Всеукраїнського туру «ЗміниТи : взаємодія заради змін» організувала ряд зустрічей із прогресивним прошарком суспільства. Рівне стало 49 містом живого спілкування.  Цього разу в НУВГП ініціатори змін обмінювалися ідеями із майбутніми правниками та журналістами. У центрі уваги під час обговорень виборчий закон і медична реформа. Громадські діячі переконані, всі зміни починають з права вибору.

Олег Рибачук, керівник ГО «Центр UA»:

- Ми зрозуміли, що якщо ось міняти, то виборчі правила. У нас є таке дослідження «Зелена книга». Ми там проаналізували, що потрібно змінити, щоб не виключно гроші вирішували, хто буде у владі. Нам потрібно відсікати прямий вплив грошей на політику, можливість купувати і продавати.

Окрім того, що ми є виборцями, ми ще й є потенційними пацієнтами. Медицина - ще одна державна сфера, яка потребує нових європейських підходів.

Олег Рибачук, керівник ГО «Центр UA» 

- Зараз 70 мільярдів кожен рік витрачається на лікарні. А лікар, який приймає тисячу пацієнтів і який приймає десять, отримують однакову зарплату. Немає мотивацій, немає доступних ліків. А зараз реформа запроваджується фінансова. Коли ти вибираєш собі лікаря, то до нього приходять гроші, які гарантуються державою. Це називається «гарантований пакет послуг».

В свою чергу, молодь готова стати рушійним процесом змін у своїй державі, розповідають студенти НУВГП.

Анатолій Парфенюк, студент НУВГП:

- Треба завжди враховувати думку молоді, адже молодь йде вперед з технікою, освітою. Потрібно робити більше опитувань. І тоді в нашій країні буде все добре, і якщо політика буде брати до себе молодих, чесних, справедливих, тоді країна буде такою, якою хоче бачити українська молодь.

У Національному університеті водного господарства та природокористування розповідають, тут намагаються всіляко заохочувати молодь до самоврядування та розвитку.

Володимир Шанюк, завідувач кафедри міжнародного права та юридичної журналістики НУВГП:

У нас існують цілий ряд студентських груп, однією з таких є школа журналістики, яка охоплює понад 30 студентів, базується на кафедрі професійної журналістики, але тут також є студенти інших факультетів. Головним чином, це зрозуміло, що це правники.

Загалом, і молодь, й ініціатори Всеукраїнського туру «ЗміниТи» переконані, якщо свідомі українці об’єднаються навколо ефективних ідей розбудови держави, тоді процес реформації буде успішним. Головне - згуртовуватися і чітко знати, що реформи мають працювати на користь держави, а не збагачення окремих груп.

Схожі статті