+380673870816 +380673870816

Яку виборчу систему рівняни вважають справедливою? (ВІДЕО)

Зелена книга проблем, біла книга рішень. У Рівному обговорювали, як змінити виборчі правила. Організаторами такого відвертого спілкування із активними мешканцями нашого міста стала громадська організація «Центр Юей». Зокрема, вони вирушили у своєрідний тур країною, задля вивчення цього питання. Свої напрацювання вони планують подати на розгляд парламенту.

На виборах перемагає той, хто найбіліше роздасть гречки, закидає поштові скриньки агітками та викупить рекламу у ЗМІ. За словами активістів, саме так на ділі виглядає нині процес виборів в Україні. Підкуп голосів, некомпетентність виборчих комісій, необмежена політична реклама - ось сучасні реалії, а потім чергові обіцянки, які після виборів ніхто не поспішає виконувати. Тому окрім ЄС, на членство у якому ми розраховуємо, пересічні українці також вимагають змін у виборчих правилах, говорить екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук.

Олег Рибачук, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції:

- Пардамент, наприклад, не бажає змінювати вибори. В Україні історично виборче право змінюється за декілька місяців до самих виборів, в залежності від того, хто у цій владі може максимально виграти. І тому у нас виявляється, що і у нинішній владі закон Януковича вигідний про змішану систему. Його трішки підмарафетили і намагаються на ньому вїхати у наступний цикл.

Олег Рибачук зазначає, наші високопосадовці звикли до продукування законопроектів, але не до відкритого спілкування зі своїми виборцями. Таким чином, громадська організація «Центр Юей» вирішила взяти на себе цю функцію і вивчити пропозиції звичайного населення країни щодо зміни виборчих правил. Кажуть, за такою схемою працюють у всіх європейських країнах. Таким чином, вони вже відвідали півсотні міст. І майже всі опитані вимагають, стару виборчу систему змінити на пропорційну з відкритими списками.  

Андрій Андрушків, керівник проекту в ГО «Центр UA»:

- Громадяни кажуть, ми хочемо, щоби наші інтереси представляли партії, які будуть боротися за те, щоб ми їм делегували свої голоси, але так само ми хочемо, щоб не людина з косою чи з вилами, хто буде представляти наші інтереси, а ми, конкретно, хочемо від Рівненщини делегувати, конкретно, від тієї чи іншої партії свого представника, якому ми довіряємо, який «незамазаний» у корупції, «незашкварений» у якихось недобрих політичних рішеннях. Тому це і є те, на чому наполягають на всіх наших зустрічах.

Ініціатори туру планують відвідати ще майже три десятки міст. Після чого зібрані пропозиції сформують у відповідний законопроект, який восени подадуть на розгляд Верховної ради.

Андрій Токарський, представник Громадської мережі ОПОРА:

- Важливо, що ця дискусія почалася не у період виборів, не у період виборчої кампанії, а зараз, коли є можливість працювати над цими змінами, коли є можливість вносити ці пропозиції, і результатом буде - чи ці пропозиції будуть почуті парламентом, чи будуть враховані.

Разом з тим, Андрій Токарський каже, налаштований трохи скептично. Оскільки, подібне напрацювання пропозицій вже якось було, але так і не було розглянуто законодавцями.

Схожі статті