+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. Чи можуть рівняни сподіватися на безкоштовну медицину? (ВІДЕО)

Лише заяви. Так, в Україні керівництво держави про реформування медичної сфери лише говорить. Народні обранці за запропоновані зміни не голосують. Активісти ж тим часом гастролюють країною і спілкуються, безпосередньо, з тими, хто лікуватиме і хто потребуватиме надання якісних медичних послуг.

Зробити медицину доступною та якісною, аби люди не їздили на лікування закордон, а отримувати фахові медичні послуги в своїй державі, які, до слова, повинні бути спрямовані, в першу чергу, на попередження хвороби. Такі обовязки взяло на себе керівництво країни підписуючи Угоду про Асоціацію України з ЄС. Проте, на практиці, стан сьогоднішньої медицини в країні дещо інший, зазначають активісти. Медиків вони ділять на дві групи: жебраки чи рекетири. Вони або чекають на подяку, або ж вимагають її. Така ситуація із медичними працівниками склалася через малі заробітні плати, переконаний експерт з медичної реформи Олександр Ябчанка. Аби кардинально змінити ситуацію у медичній галузі, український уряд пропонує зміни. Зокрема, відійти від обіцяної ефемерної безкоштовної медицини до гарантованого пакету медичних послуг, які оплачуватимуться із державного бюджету. На 2016 рік сюди входить первинна, паліативна та екстрена допомога. Що ж до стаціонарного лікування, все залишиться як і було. Принаймні зараз, додає експерт.

Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ:

- На кінець 18-го року вони мають порахувати ось цей гарантований пакет медичних послуг. Тобто те, що держава за ті гроші, які виділяються на систему охорони здоровя, що держава може закупити в надавачів мед послуг. Після того цей гарантований пакет передають на затвердження ВРУ. Тоді вона стоїть перед вибором або затвердити цей гарантований пакет. А якщо вони дійсно хочуть розширити цей пакет, то їм прийдеться збільшити фінансування галузі.

Ще одна зміна: не виділяти коштів на утримання самих приміщень лікарень, а витрачати гроші на медичні послуги. Тобто застосовується принцип «гроші ходять за пацієнтом», що зумовить конкуренцію і між медичними закладами.

Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ:

- Держава поступово відходитиме від утримання бюджетних закладів охорони здоровя, де ми, начебто, мали отримати безкоштовну меддопомогу, а переходитиме до закупівлі  у цих закладах охорони здоровя, медичних послуг, в рамках гарантованого пакету. А де саме закуповувати цю послугу, буде визначати сам пацієнт. От куди пацієнт пішов, туди за ним і пішли бюджетні кошти.

Якщо народні обранці підтримають пакет цих законопроектів, українці отримуватимуть медичні послуги по системі, яка вже давно успішно функціонує в таких країнах як Норвегія, Італія, Велика Британія та Канада. Та, за словами голови правління БО «100% життя Рівне» Євгена Баборикіна, депутати умисно гальмують прийняття цих змін.

Євгеній Баборикін, голова правління БО «100% життя Рівне»:

- Говорячи про те, що у нас безкоштовна медицина, то це відверта брехня. Тому що всі ми знаємо, що коли ми приходимо у будь-який заклад охорони здоровя, то ми завжди купуємо собі медикаменти. Хто вимагає, а хто ні, або ж натякають на те, що заплатіть нам за наші послуги. Ми готові платити, але за якісні послуги.

Таким чином, ГО «Центр ЮА» спільно із експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я продовжує Всеукраїнський тур «ЗміниТи»: взаємодія заради змін», щоб почути та зібрати пропозиції представників найактивніших спільнот щодо змін у мед галузі для подальшого вдосконалення реформи.

Олег Рибачук, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції:

- На прикладі реформи медичної, ми хочемо уряду Гройсмана показати, як правильно виконати рекомендацію Європейської ради. Бо Європейська рада нас зобов’язала, щоб наш парламент не видавав законотворче сміття, а приймав рішення осмисленої політики. І в результаті, в Україні уряд має, в першу чергу, як робить зараз Міністраство охорони здоровя, а потім вже йти на затвердження парламенту, впираючись не на якісь там домовленості, а опираючись на якусь переважну думку українців.

Такий тур країною в Україні проводиться вперше. Зібрані пропозиції будуть передані на розгляд українському уряду.

Схожі статті