+380673870816 +380673870816

Сучасне обладнання та нова методика лікування: У Рівненському онкодиспансері дбають про здоров’я своїх пацієнтів (ВІДЕО)

З турботою про пацієнтів. Індивідуальний підхід до кожного лікуючого, комфортні умови та, найголовніше, сучасне обладнання, завдяки якому медикам вдається точно поставити діагноз та призначити відповідне лікування. 

Павло Нікітенко приїхав із Києва, вперше в Рівненський онкодиспансер чоловік потрапив чотири роки тому, після чого його хвороба успішно пройшла. Проте півроку тому у нього виявили інше захворювання.

Павло Нікітенко, пацієнт:

- В результаті, після цієї операції я вернувся із того світу, але лікувався, все нормально. І це, 6-7 місяців назад, я знову потрапляю, відкрилося нове вогнище хвороби на легенях.

Зараз чоловік готується до обстеження. Каже, обрав цей заклад, адже впевнений у професійності медперсоналу та якості лікування. До того ж, в онкодиспансері сучасне обладнання. Наприклад: комп’ютерний томограф, інстальований у 2011-му році. Він є унікальним, бо має найбільший діаметр гентрі - 90 сантиметрів, це дає найбільше поле огляду для лікаря рентгенолога.

Роман Сокол, лікар із променевої діагностики КЗ РОДЛ РОР:

- Переваги його в тому, що, практично, будь-який пацієнт може пройти повністю із зовнішніми контурами тіла. Оскільки ми використовуємо даний апарат не тільки для первинної діагностики, скільки до етапів променевого лікування, і одним із яких є проведення типометрії, розмітки.

А ось у цьому кабінеті медики слідкують за пацієнтом, де відразу на кожному із комп’ютерів обробляється вся інформація про обстеження. У державних установах нашої країни таких апаратів всього три. Тому до Рівного на діагностику та лікування приїжджають з усіх куточків України.

Роман Сокол, лікар із променевої діагностики КЗ РОДЛ РОР:

Ми обстежуємо пацієнтів, практично, із усією наявною патологією. Це пухлини голови і внутрішньо-мозкові, це пухлини голови та шиї, молочних залозей і пухлини грудних залоз у чоловіків, легені, гінекологія і кінцівки. Тобто, фактично, немає такої ділянки, на якій не могли б провести обстеження на даному апараті.

А це лінійний прискорювач. На ньому проводиться лікування як дітей, так і дорослих. Під час процедур пацієнти знаходяться у приміщенні самі, проте за ними пильно спостерігають в іншому кабінеті.

Тетяна Ратнікова, інженер-фізик відділення променевої терапії №1 КЗ РОДЛ РОР:

- Якщо порівнювати із гамма-апаратами, лінійні прискорювачі оснащені багатопелюстковими кулиметорами. Тобто, вони мають змогу сформувати поле і захопити тільки пухлину, і обійти всі критичні органи. Ми маємо тут можливість захистити критичні органи і підвести більш точно на саму пухлину.

Впродовж дня процедури проходять 60 пацієнтів. Про найменших тут також попіклувалися, є окремі палати із комфортними умовами та ігровий куточок.  До слова, це єдиний диспансер, який проводить променеву терапію дітям від нуля до восьми років. Тому через велику кількість пацієнтів, заклад потребує розширення.

Григорій Максим`як, головний лікар Рівненського онкодиспансеру:

- Корпус добудовувати обов’язково. Тому що, на жаль, ріст онкологічного захворювання перевищує наші можливості диспансеру на сьогоднішній день. Тому додаткових 60-70 ліжок, які повинні бути у цьому корпусі, нам необхідні.

Наразі залишається очікувати позитивних змін. Варто також відзначити, що медперсонал постійно вдосконалює свої навики. Крім того, завдяки відеозв’язку лікарі мають можливість із колегами проводити консиліум, слухати лекції та проводити наради.

Схожі статті