+380673870816 +380673870816

У рівненському бункері знайшли таємні ходи (ВІДЕО)

Вивезли 6 вантажівок сміття, відкачали воду та впустили журналістів. У Рівному для місцевих медійників провели першу масштабну екскурсію спорудою, більш відомою серед жителів міста як бункер Еріка Коха. Хоча вже зараз історики припускають, що бункер старіший, аніж думали раніше. Ймовірно почали його будівництво ще поляки, далі продовжували німці і вже завершувала радянська влада. Також під час розчищення від сміття було знайдено ще декілька ходів, які не були внесені до плану споруди.

Це підземелля таїть у собі більше запитань, аніж відповідей. За чутками, таке укриття, свого часу, створили нацисти за часів панування рейхкомісаріату, добудовувала приміщення вже радянська влада. Ще одна версія: над будівництвом працювали поляки. Так чи інакше, в народі підземку  охрестили бункером Еріка Коха.

Дмитро Маслов, історик:

- Ходили легенди, що є якийсь хід в сторону музею, було логічно, що якщо це був бункер Коха, то під час бомбардування треба було під землею бігти. Мабуть, щось таке є. Документальних підтверджень небагато. Документи, скоріше за все, у Москві, або Санкт-Петербурзі в спеціалізованих архівах ще є. Нам їх навряд чи дадуть.

Довгий час укриття перебувало у забутті та занедбанні. Попередній орендар лишив по собі гору сміття та сліди від пошуків. Історики  жартують, так шукали скарби. Але, чутки про те, що, певні цінності тут зберігалися, таки є. Мова йде про «Бурштинову кімнату», знаменитий шедевр мистецтва 18 століття, що безслідно зник під час Німецько-радянської війни та не знайдений до сих пір.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:

- Був лист від мистецтвознавця з Кенігсбергу, який був завідувач музею мистецтв. Він писав до Еріка Коха з проханням повернути той бурштиновий витвір, який у нього зараз знаходиться, назад в Кенігсберг, до місця, де йому й належить бути. З цього листа з’являється Ерік Кох, прив’язка до бурштинової кімнати. І більше питань з’являється, ніж відповідей.

Нині бункер Еріка Коха має свого орендаря. Поціновувач історії та антикваріату Сергій Шабалін  намагається привести все до ладу: вивезти сміття, відкачати воду, зберегти будівлю від руйнації. У планах виготовлення документації і створення військового музею.

Сергій Шабалін, орендар:

- Є чотири кімнати. Одна - дуже маленька. Але, суть в тому, що написано в договорі оренди: я маю зробити в одній кімнаті музей,в другій - офіс, в третій - кафе. Ми будемо передивлюватися договір і я буду пропонувати, щоб зробити у трьох кімнатах дійсно музей. Для того, щоб було більше експонатів і більше цікаво.

Недослідженими залишаються підземні ходи нижніх ярусів, які поки під завалами. Подейкують, вони можуть пролягати і до палацу князів Любомирських і таїти у собі чимало нових відкриттів.

Схожі статті