У Рівному гімнастки з усієї України завершили сезон турніру «Кубок весни» (ВІДЕО)

У Рівному гімнастки з усієї України завершили сезон турніру «Кубок весни» (ВІДЕО)

Весна у всій красі. Так, у Рівному пройшов вже шостий традиційний відкритий турнір із художньої гімнастики «Кубок весни». Участь у ньому взяли майже три сотні спортсменок віком від чотирьох до двадцяти років із різних куточків України. Вони змагались у вправності володіння булавами, м'ячем, обручем та скакалкою.

Це запальна сальса. І так вправно її виконує дев’ятирічна гімнастка із Хмельницького Поліна. Це її вже четвертий виступ перед суддями, оскільки перед цим вже виконувала вправи із булавами, обручем та скакалкою. Каже, до змагань готувалася дуже ретельно.

Поліна, учасниця змагань із Хмельницького:

- Тренування проводяться по-різному. У нас буває спочатку хореографія, а потім тренування три години, а буває і на чотири години. А буває спочатку тренування, а потім хореографія.

А це своєю гнучкістю, пластичністю та артистичністю намагається вразити суддів гімнастка з Рівного - 8-річна Вероніка. Каже, вона щодня тренується по чотири години, адже, в майбутньому мріє стати олімпійською чемпіонкою. Тому участь у подібних турнірах для неї дуже важлива.

Вероніка, учасниця змагань з Рівного:

- Я сьогодні танцювала танець «БП». Я робила тури,стрибала прижки і качала спину. Думаю, що я виступила добре.

Загалом участь у змаганнях взяло майже три сотні гімнасток із різних куточків України, які представляли 15 команд. Зокрема, Рівне презентувало майже сотню спортсменок. Турнір проводився у різних вікових категоріях: учасниці, віком від чотирьох до, майже, двадцяти років, змагались у вправності володіння булавами, м'ячем, обручем та скакалкою.

Марина Болба, президент Федерації з художньої гімнастики в Рівненській області, директор СК «Золота осінь»:

- Взагалі, вікові категорії, але у кожній віковій категорії є підгрупи свої. Слабші трохи дітки виконують одну вправу, більш сильніші - дві вправи. Кандидати і майстри спорту виконують по три вправи. І плюс групові вправи цього року, як по правилам художньої гімнастики, виконують навіть самі малесенькі гімнастки.

Традиційно, оцінювали виступи гімнасток 8 членів журі. Ірина Габрильчук розповідає, художня гімнастика - це дуже непростий вид спорту. Адже, тут немає дрібниць.

Ірина Габрильчук, член журі:

- Перш за все, звертають увагу судді на виконання елементів художньої гімнастики: це і рівновага, і стрибки, і повороти. Крім того, і на якість виконання, і на складність. Чим складніші елементи, тим більше вони коштують балів. Також судді оцінюють танцювальні доріжки, які є у вправах гімнасток. Вони мають тривати мінімум 8 секунд. І якщо гімнастка протанцювала менше, то не зараховується. Така танцювальна доріжка. І найголовніше - це технічні помилки, які також фіксуються.

Отож, шостий відкритий турнір з художньої гімнастики «Кубок весни» пройшов, як завжди, вдало. Разом з тим, спортсменки завершили сезон. І поки беруть перерву на відпочинок.

Переглядів: 1560
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту