+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. У Рівному говорили про права чоловіків та жінок (ВІДЕО)

На шляху до змін та рівноправ’я. У Рівному відбувся круглий стіл на тему гендерної рівності у суспільстві. 

Жінки та чоловіки повинні мати рівні права. Саме на тему гендерної рівності у місті провели круглий стіл. Зокрема, фахівці окреслили картину даного напрацювання у нас в країні. До відома, в нашій державі ще в 2005 році, був прийнятий закон про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, який і визначив основні напрямки руху до забезпечення гендерної рівності. Разом з тим, відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, схваленого Кабміном у 2014 році, йде мова про забезпечення гендерної рівності та рівних можливостей для чоловіків та жінок у сфері зайнятості, освіти та навчання, економічної та суспільної діяльності, процесу прийняття рішень, а також недискримінації. Не зважаючи на це, як виявилось, Україна рухається у цьому руслі не дуже активно, зазначають фахівці

Лариса Гунько, голова ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»:

- Гендер і гендерна рівність у нас в країні - вони із перемінним успіхом, то прориваються. І тому я вважаю, що дотримання принципів гендреної рівності між чоловіками і жінками, врахування їх потреб і інтересів, тобто ця складова має бути присутня в кожній стратегії, а, на привеликий жаль, програми приймаються без людського обличчя.

Покращити ситуацію намагаються спеціалісти, ознайомлюючи громадян із їх правами, можливостями та обов’язками. Впродовж певного періоду у Рівному та Чернігівській області був реалізований проект, за підтримки Європейського Союзу.

Людмила Воробей, голова Федерації ГО «Єдність»:

- Проект був запланований, щоб здобути та надати навички, нові знання учасникам нашого тренінгу. А саме, із питання гендерної компетенції, рівності знання у сфері працевлаштування, у гендерної політики. І пройшов ряд тренінгів у Рівненській і Чергінівській областях.

Світлана Масльонка, голова ГО «Спілка жінок Куликівщини», Чернігівська область:

- Усе наше життя оточене цими питаннями. Якщо брати з точки зору прикладів, ми бачимо, що, наприклад, якщо рекламують спиртні напої бо ж машини, чи годинники  - завжди це жінки. І це, звісно, антигендерна реклама. Тому що так не повинно бути у суспільстві.

Натомість, Олеся Кириленко, доктор соціологічних наук, вважає, що гендерна політика має феміністичний нахил в Україні. Тобто, ми продовжуємо цікавитися і демонструвати проблеми жінок, яких ми вважаємо більше дискримінованим, у порівнянні із чоловіками, а чоловіча гендерна рівність залишається в тіні.

Олеся Кириленко, доктор соціологічних наук, професор РДГУ:

- Хоча ми оговорюємо про те, що є дискримінація, чоловіків ми чітко не визначаємо дуже часто. А в чому ця дискримінація проявляється? Я думаю, що це одна з причини того, що чоловіків менше на гендерних заходах. Тобто, жінки більш активні, а чоловіки долучаються.

В результаті, фахівці схиляються до того, що становлення гендерної рівності у нас у суспільстві потребує ще чимало змін та напрацювань. Адже на території ЄС заборонена будь-яка дискримінація, заснована на релігії або віросповіданні, обмеженнях фізичних можливостей, віці,статі або сексуальній орієнтації.

Схожі статті