+380673870816 +380673870816

Рівненщина Європейська. У Рівному навчатимуть самостійності (ВІДЕО)

Відсьогодні у місті запрацював Центр розвитку місцевого самоврядування. Знаходиться він за адресою Кавказька, 2, 4 поверх. Новостворена установа займатиметься підтримкою реформи децентралізації в Рівненській області, забезпечуватиме надання консультацій і проведення навчань для фахівців різних рівнів місцевого самоврядування.

Ще більше консультацій та підтримки відтепер матимуть об’єднані територіальні громади в рамках процесу децентралізації. У Рівному, за сприяння міжнародної програми «U-LEAD з Європою», відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування. Для представників усіх територіальних рівнів області тут надаватимуть не лише інформаційні послуги, а й  підтримку у розвитку.

Руслан Сивий, директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»:

- Ми зможемо надавати практичну допомогу ОТГ в розробці стратегії розвитку, проектів розвитку. Бо залучення коштів з різних джерел, щоб отримати субвенцію по транскордонному співробітництві, потрібні проекти. На жаль, якісних проектів мало. Ми їх будемо навчати це робити.

На відкриття завітали і закордонні партнери, представники міжнародної програми «U-LEAD з Європою». Саме ця структура, до складу якої входять 5 країн-донорів Євросоюзу, покликана створити платформу для впровадження  ефективної багаторівневої системи управління, в рамках децентралізації. Бюджет такої допомоги по Україні становить 102 мільйони євро.

Анна Фішер, керівниця відділу секторальної децентралізації  програми «U-LEAD з Європою»:

- Ми підтримуємо український уряд у впровадження реформ децентралізації. Рада бачити багатьох зацікавлених партнерів, бо для досягнення успіху децентралізаційної реформи потрібна співпраця і підтримка всіх задіяних осіб. І від імені всіх своїх колег програми, хочу сказати, що ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з вами, щоб впровадити реформи децентралізації на Рівненщині та на решті території України.

Закордонні колеги з Польщі наголошують, що готові ділитися своїм досвідом. Адже, у процесі територіальної реформи також зіштовхувалися із багатьма складнощами, не уникали й помилок. Нині Україна на них може вчитися.

Міхал Кубіш, представник Республіки Польщі в програмі «U-LEAD з Європою»:

- Наприклад, розподіл компетенцій між усіма рівнями влади. Саме на цьому етапі було зроблено багато помилок у нас. Зараз, оглядаючись на ті часи, думаємо, що помилка полягала у питаннях професійної освіти, були віднесені до компетенції району, а не вищого рівня - області. І цей приклад свідчить про те, що секторальна децентралізація - це складне завдання, яке потребує багато попередніх досліджень та обговорень і дискусій.

Так, представники об’єднаних територіальних громад зізнаються, нині децентралізація ставить багато викликів. Наприклад, Локницька ОТГ, як і інші вчиться використовувати свої грантові можливості та бачити перспективи. 

Петро Харковець, голова Локницької ОТГ:

- Ну, ми маємо ще два озера. Є перспектива розвитку зеленого туризму, лише основне зараз правильно писати проекти і накреслити шляхи розвитку, бо інколи ми не бачимо те, що знаходиться поряд і потрібно правильно підібрати шляхи, щоб використати можливості, які в нас є. Це природні ресурси і земля.

Навчити використовувати усі можливості - це і є одне із основних завдань Центрів розвитку місцевого самоврядування. В Україні таких діятиме 24.

Схожі статті