+380673870816 +380673870816

Хто нагодує дітей-чорнобильців? (ВІДЕО)

На Рівненщині представники 5 районів краю мають на це право, але нині не всі заклади взмозі його реалізовувати, через зміни у системі проведення закупівель.

На повноцінний гарячий обід для дітей-чорнобильців держава виділяє близько 30-40 гривень в день. Але і ці кошти не доходять до адресата. У Департаменті соціального захисту населення пояснюють, змінилася процедура проведення закупівель. Тепер відповідальність за їх організацію несуть районні управління. А це ускладнює тендерну процедуру.

Віталій Ундір, директор департаменту соціального захисту населення РОДА:

- П’ять районів мають провести 5 аукціонів по відбору суб’єктів господарювання, який би мав здійснювати цей вид послуг. Процедура бюрократизована. І на сьогоднішній день ми розпочали харчування у 4 районах, лиш у Рокитнівському харчування не розпочато.

Через тендерну затримку є ризики, що харчування на Рокитнівщині може не розпочатися і в цьому навчальному році.

Віталій Ундір, директор департаменту соціального захисту населення РОДА:

- Є дуже багато скарг. Є механізм оскарження результатів через антимонопольний комітет і, на жаль, розгляд відбувається в Києві. І це велика кількість. Це унеможливлює проведення швидкого аукціону. Останнє рішення антимонопольного комітету було - скасувати аукціон і призначити нові торги.

На проблему в області реагують. Очільник краю Олексій Муляренко вже скерував відповідне звернення до столиці. Та відповіді поки звідти не було.

Олексій Муляренко, голова РОДА:

- В кращому випадку ми похарчуємося до кінця травня, потім вже будемо харчуватися з вересня. А на більшості територій діти, аби почали харчуватися з 1 вересня. Півроку гроші не використовувалися, діти не харчувалися. Тому, я ініціював звернення до Мінсоцполітики, щоб переробили цю процедуру, розробили нову, або повернулися до процедури нового року. Тобто, щоб дали можливість нам швидко використовувати ці кошти, щоб харчувати дітей.

Як варіант, Міністерство соціальної політики розглядає можливість запровадження матеріальної компенсації за харчування. Та сума ця може бути  утричі меншою від основною вартості. То ж в області сподіваються, Міністерство знайде інші підходи до організації харчування.

Схожі статті