+380673870816 +380673870816

Приватні підприємства знову вступають в боротьбу за бурштин на Півночі Рівненщини (ВІДЕО)

Одвічне бурштинове питання і наші проблемні дороги. Ці питання і не тільки розглянули депутати облради під час засідання постійної комісії з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та їх сімей.

Знову за своє. Так, спроби заволодіти землями на півночі Рівненщини, які, нагадаємо, славляться багатими бурштиновими покладами, не припиняються. Зокрема, мова йде про підприємства «РЕД. МЕТ» та «Українські полімери», які знову просять обласну раду дозволити їм видобуток «сонячного каміння» у Дубровицькому та Рокитнівському районах, відповідно. Обласний обранець Борис Бірук, який родом із тих «бурштинових» країв, зазначає, місцеве населення проти, аби будь-які підприємства панували на їхніх землях.

Борис Бірук, голова комісії з питань соцполітики і соцзахисту учасників АТО та членів їх сімей:

- Вони дійсно проти, тому що це земля, як вони кажуть, їхня. І в них цю землю забирають. Там, де вони випасали корів, збирали гриби, ягоди. І зайдуть якісь інші люди і почнуть там свої правила вказувати тим чи іншим громадам, і тому люди будуть обурені.

Борис Бірук додає, якщо ці підприємства і надалі наполягатимуть на отриманні дозволу на видобуток бурштину на Півночі Рівненщини, то без конфлікту не обійдеться. Таким чином, членами комісії було підтримано одноголосно рішення їм відмовити.

Борис Бірук, голова комісії з питань соцполітики і соцзахисту учасників АТО та членів їх сімей:

- Буде дійсно конфлікт. Тим більше, що зброї у людей багато на руках. І це може завершитися дуже плачевно для нашої області в цілому.

Поки на Півночі Рівненщини триває боротьба за бурштинові поклади, люди з обмеженими можливостями залишаються без умов для нормального життя. Найгірша ситуація у місті Сарни. 

Віталій Ундірдиректор департаменту соціального захисту населення РОДА:

- Це з’їзди на тротуарах, це і облаштування світлофорів зі звуковими сигналами, це і багато-багато інших речей, включаючи пандуси. Це все прописано у нашій обласній програмі. Ми могли б рекомендувати, на підставі обласної програми, розробити аналогічну програму для міста Сарни.

Окрім того, водії на Рівненщині таки можуть дочекатися хороших доріг. Зокрема, мова йде про дотацію від держави у розмірі понад 400 мільйонів гривень. Ці кошти у бюджет надійдуть від перевиконання митних платежів. І спрямуються вони на розвиток автомобільних доріг загального користування в області.

Лілія Слігоцька, заступник директора департаменту фінансів РОДА:

- На сьогоднішній день факт надходжень таких коштів до обласного бюджету вже становить 92,7 мільйона гривень.

Ще, майже, 200 мільйонів гривень надійде із державного бюджету на реформування системи охорони здоров’я.

Лілія Слігоцька, заступник директора департаменту фінансів РОДА:

- Вказана субвенція розподіляється між головними розпорядниками коштів обласного бюджету і спрямовується на управління охорони здоров’я ОДА в сумі 74 мільйони 686 тисяч 800 гривень, та департаменту з питань будівництва та архітектури ОДА в сумі 88 мільйонів 697 тисяч 400 гривень. Вказані кошти Депратаментом будівництва та архітектури планується використати на проведення капітальних ремонтів та реконструкцію ФАПів в окремих, визначених програмою, районах.

Схожі статті