+380673870816 +380673870816

Побувати у минулому: на історичних місцях Рівного розташовані розважальні заклади (ВІДЕО)

Спогади, раритетні фото та документи.  Рівняни отримали можливість  поринути у минуле під час відкриття виставки «Стара В’язнична», саме так свого часу у місті називали вулицю Пушкіна. Що змінилося там з часом і чому історики висловлюють свою стурбованість - дивіться далі у сюжеті.

Історію своєї родини вона розповідає зі сльозами на очах. Покоління Дзіваків колись рясно населяли вулицю В’язничну, яка нині зветься Пушкіна. Та сімейству судилося зазнати чимало поневірянь та репересій. Її дві сестри провели свої найкращі роки життя у в’язниці НКВС, на тій же вулиці.

Лариса Дзівак, рівнянка:

-Туди потрапляло дуже багато місцевих людей, які не одразу розуміли російську інтервенцію. Там багато причин. Це для мене важка тема. Я не буду говорити.

А нині в одному з найстаріших приміщень нашого міста, в колишній в’язниці  процвітають, розважальні заклади. Це обурює і старожилів і працівників музею.

Галина Данильчук, автор проекту:

-До того негативу, який в нас є, ми можемо поставити, як ми віднеслися до памяті жертв, які згинули у Рівненській в’язниці. Це жертви різних режимів. Кістки їх досі, очевидно, там. І сьогоднішній торгово-розважальний центр, більярд, магазини - це неподобство.

Зберегти пам'ять і повідати про неї новим поколінням, чи не основна місія серії експозицій, присвячених старовинним вулицям Рівного. Цього разу історики більш глибше дослідили минуле В’язничної, крізь історію двох родин - Дзіваків та Квашенків. А ще акцентують увагу не лише на в’язниці, а й на інших осередках, про які не всі рівняни знають. 

Галина Данильчук, автор проекту:

-Пушкіна - це російська жіноча гімназія, а зараз МВС. Це школа № 15, вона будувалася як українська гімназія. Рівняни повинні знати, що в нас жили люди різних національностей і конфесій, і там була лютеранська церква. Зараз 9-типоверхівка на її місці стоїть. І нагадує про це лише меморіальна дошка.

Відкрити для себе  минувшину рідного міста, що втілилося в історіях та раритетних предметах, рівняни зможуть, відвідавши виставку у Краєзнавчому музеї. Більшість предметів експонуються вперше, підкреслюють історики.

Схожі статті