Блокування російських сайтів в Українів: думки рівнян та експертів (ВІДЕО)

Блокування російських сайтів в Українів: думки рівнян та експертів (ВІДЕО)

«Не шукай мене в Контакті». Україна вже кілька днів поспіль бурхливо обговорює указ Президента про заборону російських сайтів на території нашої держави. 

Безпощадні санкції. Російський інформаційний продукт заборонять в Україні, аби вберегти наші голови від маніпуляцій, а особисті дані від втручань країни-агресора. У категорії нон-грат опинилися не лише сайт "ВКонтакті", доступ заблокують і досоцмережі "Однокласники" та всіх сервісів "Яндексу". Відповідний указ Президента викликав масу обговорень.  Політологи зазначають, це рішення влади є неоднозначним. Українцям просто заборонили, але альтернатив, окрім «Фейсбук» не надали.

Олег Санжаревський, доцент кафедри політології  НаУ «Острозька академія»:

- Чим більше у вас прив’язки до країни агресора, тим гірше для вас. Це дає можливість впливати на людей  до такої міри, що у людей може бути істерика.

- Україна недостатньо створила власного продукту. Мова йде, що необхідний плавний перехід. Бо одними заборонами навряд чи досягнемо успіху.

За даними аналітичної компанії «Gemius» сайтом "Вконтакті" в Україні користуються майже 5 з половиною мільйонів осіб, "Однокласниками" -надають перевагу  3 мільйони. А от, до прикладу, у «Facebook» зареєстровано  лише понад 2 мільйони користувачів. Чимало українців вели свій бізнес і продаж  саме через російські соцмережі. Нині вони змушені шукати інші альтернативи.  Чи шукатимуть  їх рівняни, дізнаємося під час опитування. 

- Я проти цього, дуже проти. Багато родичів у Росії живе в нас . І я не знаю як буду зв’язуватися.

- Це треба попереджати заздалегідь.

- На мою думку, це вже давно треба було зробити. З Росією ми воюємо. Це держава-агресор. Користуватися сайтами такими - це нерозумно, як мінімум.

- Потреба користуватися була і є. Буду обходити через VPN, скоріше всього.

Та це рішення Президента не є остаточним. Гарант наголосив, що санкції, які були введенні проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виходу російських військ з території України. 

Переглядів: 507
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту