+380673870816 +380673870816

У Рівному реконструюють бункер? (ВІДЕО)

Що робити з бункером Еріка Коха, що поблизу Краєзнавчого? Нагадаємо, ця
споруда роками передавалась з рук в руки від одного орендаря до іншого, проте так і залишалась законсервованою. Сьогодні ж, за ініціативи міського управління культури і туризму, відбулись експертні громадські слухання щодо реконструкції бункера, де свої ідеї висловили історики та громадські активісти. На зустрічі побували і наші журналісти.

По коліна води, оббита цегла та сміття навколо. Саме такий вигляд  всередені має бункер Еріка Коха, який знаходиться поблизу Краєзнавчого музею. Проте, вже через рік теперішній орендар обіцяє містянам зовсім іншу картину.

Сергій Шабалін, орендар бункера Еріка Коха:

- Хочемо зберегти історію, зробити музей тоталітаризму, поховати історію ми не дамо, ми її збережемо, зробимо музей, будемо говорити, щоб біля можна було нагодувати та напоїти людей.  Так як це у всьому світі робиться. Цікаво зробити об’єкт, який буде родзинкою у нашому місті, туди, куди підуть туристи, гості.

Перше, що потрібно зробити - відкачати воду та перевірити приміщення на наявність небезпечних предметів, зазначає Сергій Шабалін, тільки потім можна планувати хід реконструкції. У приміщенні, за задумом, повинні бути розміщені експонати та інші речі, що свідчитимуть про історичні події нашого краю.

Володимир Борщевич, доктор історичних наук, голова Рівненського обласного осередку товариства «Меморіал»:

- Ми сподіваємося, що це музей тоталітаризму не тільки радянського, а й нацистського. Зрозуміло, що там буде історія нашого краю певних років. Це і аудіо- і відеоматеріали, і візуальна інформація, світлини.

Підтримує ідею реконструювати бункер та створити із нього музей і начальник управління культури і туризму Тарас Максименко, адже дана споруда може стати туристично привабливою. До того ж попередники тільки нищили і нічого із приміщення так і не спромоглися зробити.

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:

- Замість цього об’єкту нам хотілось, щоб тут було туристично привабливе місце. Ми навіть обговорювали, щоб із бурштину зробити кімнату, давайте подаруємо світу сенсацію, хай буде реконструкція частини кімнати, але куди захочуть їхати.

Проте така ідея сподобалась не усім. Присутні на громадських обговорення розділилися на «за» і «проти». Вони переймаються тим, що орендар збудує кафе, а про музей, в результаті, забуде. Або ж облаштує там одну тематичну кімнату. Тому для того, аби такого не сталося у протоколі зустрічі зазначили, що спочатку власник ділянки повинен облаштувати музей, а потім кафе. Останній не має бути розташований у бункері. До того ж всі роботи, чи дії, які будуть спрямовані щодо реконструкції бункеру повинні обговорювати із рівнянами. 

Схожі статті