Увага

Телерадіокомпанія "Сфера-ТВ" із серпня по листопад 2019 року бере участь у проекті «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid), який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Окремі думки, висловлені в інформаційних матеріалах, підготовлених в рамках проекту, є особистою позицією авторів телерадіокомпанії та жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу, Інститутуту економічних досліджень та політичних консультацій, Європейської правди.

Рівненщина Європейська. Як рівняни реагують на безвізовий режим? (ВІДЕО)

Рівненщина Європейська. Як рівняни реагують на безвізовий режим? (ВІДЕО)

Безвіз уже в червні? Очікування, чи розчарування? У Рівненській міграційній службі люди масово ринулись виготовляти біометричні паспорти, адже, це основна перепустка до безвізового режиму. Чи так воно насправді? І чого чекати нам від вільних кордонів.

Понад 7 тисяч громадян  звернулося за біометричним паспортом до Рівненської міграційної служби з початку року. Кількість ця рекордна для управління обласної ДМС, розповідає очільниця. 

Та громадянам потрібно знати більше про умови безвізового режиму, кажуть фахівці. Кордони відкриваються не для всіх, а для тих, хто прямує до Європи з діловою, туристичною, або сімейною метою. Тому, жорсткий контроль на кордоні ніхто не відміняє.

Лілія Драпчинська, керівник Рівненської обласної міграційної служби:

- Тобто, якщо у вас заброньований готель в Парижі і є запрошення, звісно, вас пропустять по біометричному паспорту. Якщо ви забронювали на одну добу хостел під Варшавою, то в прикордонників виникає підозра, що ви трудовий мігрант, ви їдете шукати роботу і вас повернуть. Безвіз - це саме для подорожуючих, для відпочиваючих.

Політологи розповідають, безвізовий режим має як свої перспективи, так і загрози. Наприклад, країна-агресор може скористатися нашим вільним доступом.

Віталій Лебедюк, політолог:

- Я підозрюю, що можуть бути зловживання з Російської сторони. В нас є багато непідконтрольних територій  і злочинці можуть робити негативний імідж у Європі. Тим більше. ми знаємо, які зараз теракти відбуваються в Європейському союзі.

Що ж до перспектив, то це, безумовно, обмін досвідом. Українці зможуть більше подорожувати і порівнювати. Психологічно це робить нас відкритішими для Європи, додає ентузіазму рухатися далі. Єдине, за що непокояться  політологи, - матеріальний стан більшості громадян стане на перешкоді для виїзду за кордон. А бажання українців нелегально заробити може зіпсувати репутацію.

Віталій Лебедюк, політолог:

- Тут не треба забувати, що це є право ЄС , яке вони нам надали, вони можуть його забрати. Забрати у випадку, якщо українці будуть зловживати. Що можуть вимагати від українців на кордоні - це мета візиту. А друге - це ,чи буде у нас фінансова платоспроможність. Це класика жанру, або наші бронювання готелів, чи маємо достатньо коштів на картці, чи хто може нас профінансувати за кордоном.

Рівняни ж безвізовому режиму радіють. Більшість бачить перспективи, меншість вважає - це нічого не змінить.

- Напевно, нічого. Для простих українців, для заможних людей – це можливість поїхати на відпочинок, для середнього класу щось змінить, а для більшості українців, напевно, нічого.

- Для багатьох українців, які не мали можливості купити візу за 35 євро - це буде бонусом, на ці гроші на вихідних можна кудись поїхати. Я думаю, що це клас.

Але, політологи радять українцям не потопати в радісній ейфорії, а думати, як  з користю, без шкоди для репутації  країни,  використати  право на безвіз.  На це  маємо час, адже безвізовий режим для України ще потребує схвалення від ради Міністрів Європейського союзу. На їх вердикт очікуємо в середині червня.

Переглядів: 1334
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту