+380673870816 +380673870816

Кримінал на лісі: злодії полюють на поліські дуби (ВІДЕО)

Мільйони на купівлі - продажі краденого дерева. Це обороти, не чесних на руку, підприємців Рівненської області. В різних районах області зафіксовані чергові випадки вирубки цінних порід дерева. Полюють зараз на дуби: лісівники кажуть, їхня охорона не завжди здатна зупинити злочинців на гарячому. В лісах області подекуди діють цілі угрупування.

Андрій Наливайко, охоронець Костянтинівського лісництва Сарненського району:

- Одна стояла там, друга тут, а двоє чоловік ось тут працювало: бензопила і сокира.

Охоронець Костянтинівського лісництва розказує в деталях, як на його очах лісокради полювали на дерево дуба. Він в ту ніч ніс службу. Коли помітив злочинців - покликав підмогу.

Руслан Корж, інженер з охорони Костянтинівського лісництва Сарненського району:

- Цього дуба вони різали одночасно двома пилками, і це вночі. Це люди, які вночі цим займаються, - непрості люди.

Ще раніше у цьому ж лісництві  у Сарненському районі здійснили порубку кількох красенів-дубів: дерево безслідно вивезли.

Олег Зарва, лісничий Костянтинівського лісництва Сарненського лісгоспу:

- Місцеві жителі не мають заробітку, і вони  шукають вихід. Є бурштин - вийшли на бурштин, з’явився попит на твердолистяну деревину - вони займаються тим, чим ми бачимо.

А це вже свіжий випадок крадіжки дерева у Здолбунівських лісах. Злодії приїхали на підводі, завантажили уже розрізаний дуб. Це дерево росло щонайменше 100 років обабіч залізничної колії. Хтось захотів на ньому нажитися.

Марія Юстицька, речниця відділу комунікації ГУНП в області:

- 44-річний житель села Богдашів помітив незаконні дії невідомих, які поблизу залізничної колії вирубували ліс та відразу повідомив до поліції. Слідчо-оперативна група, яка негайно прибула на місце пригоди зясувала, що двоє мешканців села Богдашів зрізали два дерева породи «Дуб». Одну розпиляли та повантажили на гужову підводу, інша лежала неподалік.

Два дуба, за орієнтовними підрахунками, потягнули б до півсотні тисяч гривень, кажуть лісівники. Хтось може дати ще більше. Але ці поки не продадуть. Їх вилучили та відвезли на територію райвідділу як речовий доказ.

Марія Юстицька, речниця відділу комунікації ГУНП в області:

- Поліцейські ще встановлюватимуть суму завданого збитку. Деревину та бензопилу правоохоронці з місця події вилучили.

Де купують крадене? Уже роками протиправною діяльністю займаються пилорами. Здебільшого, деревину із північних районів Рівненської області везуть на Волинь: там працює не одна така пилорама, якій цікава деревина без документів. В тому числі - дуб. Їдуть далеко, щоб замести сліди. Але насправді в другий регіон можна лісокрадам не їхати, кажуть в управлінні лісового господарства, адже й в області дуже легко можна збути дерево.

Віктор Романюк, заступник начальника Управління лісового господарства Рівненської області:

- Наявність в нас в області, приблизно, по різних підрахунках, біля 800 деревообробних підприємств, з яких менша половина користується адмінпослугами до продажу на аукціонах необробленої деревини.

Олег Зарва, лісничий Костянтинівського лісництва Сарненського лісгоспу:

- Коли є попит - виникає пропозиція. Хотілося, щоби в Україні була кримінальна відповідальність за купівлю краденого.

Але такої відповідальності поки, практично, не існує. Керівники пилорам за чинним законодавством не зобов’язані пред’являти документи на свій матеріал. А якщо й  дуже потрібно - крадене дерево легалізувати , у нас, як виявляється, це дуже легко зробити. Тіньовий деревообробний бізнес комусь дуже на руку. А тим часом за свіжими фактами крадіжки лісу поліцейські збирають докази для притягнення до відповідальності лісорубів з Сарненського та Здолбунівського районів. З початку цього року кількість таких випадків давно перетнула сотню. За даними лісівників, жодної справи до суду не передано.

Схожі статті