+380673870816 +380673870816

Школярі малювали Рівненщину та прикрасять календар (ВІДЕО)

На папері, на асфальті та на матеріалі. Майже дві сотні школярів різними способами, а, головне, творчо і креативно, демонструвати свої улюблені місця у Рівному. Зокрема, вони малювали акварелями, розписували територію крейдою та створювали неймовірні картини у стародавній японській техніці «кіносайга». Такий захід приурочений відзначенню у Рівному 100-річчя товариства «Просвіта».

Рівне очима дітлахів. Так, 12-річний Ілля робить лише перші штрихи. Але кілька годин клопіткої праці і на папері зявиться ось такий замок 17 століття, який , свого часу, був зруйнований пожежею. Знаходиться він у селі Шпанів, що неподалік Рівного. Намалювати саме цей замок він вирішив тому, що про нього мало хто знає.

Ілля, учень Рівненської ЗОШ №13:

- З нього нічого не залишилося. Але ще залишився будинок слуги. Все заросло очеретом і тільки стоїть, майже розвалений, цей будиночок. То я вирішив малювати цей замок, бо думаю, що ніхто про нього і не чув.

А от 11-річна Владислава найтаємничішим та найпривабливішим місцем на Рівненщині вважає Тунель Кохання. Розповідає, вона хоче не просто передати неймовірну красу цього місця через зелень, а й обов’язково тут має бути закохана пара.

Владислава, учениця Рівненської ЗОШ №14:

- Тунель Кохання. Мені там дуже сподобалося, як він виглядає. Я сама там була, і мені захотілося його виразити на папері. Треба, щоб не тільки все було зелене, а треба і людей, щоб було цікавіше.

А зоопарк - це найулюбленіше місце проведення часу 11-річної Діани. Тому саме цей заклад і його потішні вихованці надихнули її на малюнок, створений аквареллю.

Діана, учениця Рівненської ЗОШ №12:

- Я малюю зоопарк. Там дуже гарно. І мені подобається це місце.

Поки школярі 7 та 8 класів, за допомогою олівців, фарб та пензлів наносили свої улюблені місця у Рівному на папір, значно молодші вихованці навчальних закладів створювали шедевральні картини на асфальті, за допомогою різнокольорової крейди.

Настя, учениця Рівненської ЗОШ №28:

Ми малюємо пам’ятник Марії Рівненської. Тому що ми вирішили з класом малювати цей пам’ятник, тому що він символізує наше місто.

А от старшокласники демонструють картини зі своїми улюбленими місцями у Рівному, виконані у стародавній японській техніці – «кіносайга». Для їх створення вони використовували лише натуральні тканини та твердий пінопласт. Зокрема, саме ці картини мають стати доповненням центрального панно, яке має назву «Рівневзори».

Оксана Тотарчук, вчитель образотворчого мистецтва Рівненської гуманітарної гімназії:

- Ми обрали багато місць, які впізнавані. Тут, як ви бачите, стилізована брама нашого міста. У нас тут присутній новий бренд нашого міста. Саме той, який розроблений нашими мешканцями. І улюблена Лебединка, парк Шевченка, наш драматичний театр, краєзнавчий музей.

Такий креативний та творчий захід має назву «Рівне малює» і приурочений він до 100-річчя від заснування такого товариства як «Просвіта».  

Катерина Сичик, голова міського об`єднання товариства «Просвіта»:

- Просвіта одним із своїх завдань ставить виховання патріотизму і виховання на принципах краєзнавства. Ми запросили, учасниками цієї раптівки є діти, дорослі, молодь з 8 до 18 років. Тобто, ми даємо можливість намалювати, створити свою картину чи малюнок, який так і називається «Рівне малює». Тобто, діти мають той куточок, який є їхній улюблений, намалювати.

Загалом участь у культурному заході взяло майже дві сотні школярів усіх навчальних закладів Рівного. Серед учнівських малюнків організатори оберуть найкращі і вони стануть основою календаря на 2018 рік. А панно «Рівневзори» подарують 15 школі. Оскільки, там знаходиться музей товариства «Просвіта».

Схожі статті