+380673870816 +380673870816

Рівнян закликають «Зняти Рожеві Окуляри» (ВІДЕО)

«Знімай Рожеві Окуляри» - так на Рівненщині оголосили про боротьбу за лікування без тортур, себто за якісне знеболдення. Найбільше таких препаратів потребують хворі на онко, туберкульоз та СНІД.

«Знімай Рожеві Окуляри» - інформаційну кампанію під такою назвою презентували  у Рівному. Міжнародний фонд «Відродження», у партнерстві з іншими організаціями, розповіли, на скільки важливо нині забезпечувати хоспісних хворих якісним знеболенням.Адже, активісти продовжують фіксувати непоодинокі випадки лікування без знеболення, або ж недостає забезпечення ним. Найуразливішими є пацієнти сільської місцевості.

Ганна Котенко, представник БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»:

- Ми знаємо, що в сільській місцевості буває так, що людина отримує одну ін’єкцію на день, або дві - зранку і ввечері. Цього недостатньо. Бо людина не має відчувати біль, якщо є прориви болю, то знеболення неефективне.

Серед проблем не лише доступність знеболення, цінова політика закупівель, але й  призначення препаратів занадто пізно, або необізнаність лікарів  у нових формах. Незахищеними в цьому плані, на сьогоднішній день, залишаються наші захисники, як на передовій, так і на лікарняних ліжках та маленькі діти. Тому, волонтери планують якомога більше акцентувати увагу на потребах паліативних хворих. І вже на наступне засідання обласної сесії готують свої пропозиції до змін програми з паліативної допомоги. Серед вимог - створення районних виїздних бригад паліативної допомоги вдома, дитячого хоспісу, забезпечення адекватного знеболювання.

Ганна Котенко, представник БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»:

- В програму має бути включено забезпечення знеболення для паліативних хворих. Ми працюємо і на рівні районів. Наприклад, рівненський район також хоче вносити зміни у свою програму і ми пропонуємо порахувати і включити в адекватному обсязі  кошти на придбання знеболення.

Наразі, в області є лише один хосіпіс на 35 місць у Дубно, але потреби районів і міста значно більші. Тому, у планах - виділяти ліжко-місця і створювати паліативні  відділення.

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника управління охорони здоров’я ( м.Рівне):

- Ви знаєте, що розпорядження Кабінету Міністрів вже підписано, і в Рівненській області планується відкриття 3 госпітальних округів. І, безумовно, в одному регіоні має бути відкрито, або хоспісно-паліативне відділення, або хоспіс. Попередня інформація в мене є від працівників протитуберкульозної служби, що там передбачено майже 40 ліжок  перепрофілювати в паліативно-хоспісні відділення. Є, окрім того, інформація по Рівненському району, там планують теж 17 ліжок відкрити. І, безумовно, Рівне не може залишитися без паліативно-хоспісного відділення.

Окрім того, активісти закликають до професійного росту та обізнаності медиків, бо часто, саме від їх рішення  залежить, матиме хворий якісне знеболення і гідне продовження життя ,чи ні.

Схожі статті