У Рівному діти «Голосують за мир» (ВІДЕО)

У Рівному діти «Голосують за мир» (ВІДЕО)

Дитячі думи про мир. У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті пройшли учнівські читання «Я голосую за мир». Цьогоріч участь, в яких взяли понад 200 школярів, не лише із Рівненщини, а й з інших областей.

Маленька, тендітна, проте із великою душею та роздумами про мир. Це Богданка Парфенюк, їй тільки вісім років, але на аркуші паперу дівчинка вміло зарифмувала своє баченння того, як мають жити люди у злагоді та порозумінні у цьому світі.

Богдана Парфенюк, учасниця  Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир» (м. Рівне):

- Я голосую за мир, хай він у нас буде. Буде на нашій землі сонце безхмарне, градів не буде, світ буде гарний, я голосую за мир!

А це Анна Стечаковська, дівчина з 12-ти років пише вірші. Зізнається, останнім часом її творчість зосереджена на подіях, що відбуваються у нас в державі.  

Анна Стечаковська, учасниця  Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир»  (с. Рясники):

- У нас в країні іде війна. І, дивлячись на це все, просто неможливо витримати цю біль, яку відчувають наші солдати. Тому всю свої біль я на листі пишу: «Країн на світі є багато та найрідніша лиш одна. Як рідна мати Україна - в серденьку одна».

По-філософськи до поняття миру та, зокрема, ситуації, яка склалася у нас в державі, підходить п’ятнадцятирічний Андрій Гринюк.

Андрій Гринюк, учасник  Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир» (м. Рівне):

- Війна крім руйнації нічого не приносить. Тобто, доведення ідеології через такий шлях неправильний. Людям дано бути розумними, а не так, як у тварин, інстинкти. Власне кажучи, люди повинні позбуватися таких природніх інстинктів, як, наприклад, воювання.

Власне, голосують за мир у стінах МЕГУ з 1997-го року. Ініціатором проведення учнівських читань був засновник університету Степан Дем’янчук. Цьогоріч участь у міжнародних читаннях взяли кілька сотень дітей з різних  областей України.

Тамара Пагута, директор Інституту педагогічної освіти МЕГУ:

- У збірку опубліковано 200 творів з  учнів з усієї України. Вони надійшли і з України, і з Польщі, з України різних регіонів. І в таких читаннях беруть учні від 1 до 11 класу.

З кожним роком учасників Міжнародних учнівських читань стає більше, адже діти щиро вірять у світле і мирне майбутнє, а їх підтримка є важливою для перемоги над агресором.

Тарас Обоїста, студент МЕГУ, учасник АТО, волонтер:

- Листи від дітей - це , як Янгол на плечі, ти знаєш, що вони є. В свій час зі мною поділилися одним прислів’ям, яке дуже цінне. В один момент я отримав поранення і старшина сказав: «За тебе добре молилися. І я знаю, що в словах цих молитв є слова дітей.

Переглядів: 825
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту